Mutfak Dekorasyon

15 Ahşap Mutfak Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mutfak dekorasyonu ve dolapların tasarımları her yıl biraz daha değişikliğe uğramaktadır. Eskiden oldukça popüler olan fakat bir dönem bu etkisini kaybeden ahşap mutfak modelleri 2017 son sezonlarda yeniden piyasaya çıkmış ve tercih edilir olmuştur. Ortama sıcak ve doğal bir hava katan bu tarz ahşap mutfaklar hem şık hem de oldukça kullanışlı olacaktır. Ahşap mutfak modellerinin en önemli özelliği renksiz olmalarıdır. Yani ortama yalnızca ahşap rengi ve onun tonları hakim olacaktır. Ahşap evlerde oldukça uyumlu duran bu mutfaklar, diğer evlerin mutfaklarında da güvenle tercih edilebilecek modellerdendir. Nadir bulunan ve kimsede olmayan bir mutfak yaptırılacağında ilk tercih bu tarz ahşap mutfak modellerinden yana olmalıdır.

 En popüler ahşap mutfak modelleri

Ahşap mutfak modelleri denince akla hep aynı tarz mutfaklar gelmektedir. Üst ve alt dolapları tamamen ahşaptan olan bu tarz mutfaklarda tek farklılık ahşabın tonu ve çizgileri olacaktır. Ahşap mutfak dolaplarına yönelen kişilerin birçoğu ahşabı siyah ile kombinlemektedir. Siyah tezgahlar ve ahşap dolaplar oldukça şık duracak ve birbirini tamamlayacaktır. Bu tarz mutfaklarda renk uyumu en önemli noktalardan biridir. Eğer mutfak tamamen ahşap ile dekore edilecek ise kullanılacak masa ve sandalye takımları da tamamen ahşaptan olmalıdır. Böylece ortaya uyumlu ve şık görünen ahşap mutfak dekorasyonları çıkacaktır.

Ahşap mutfak dekorasyonunun avantajları

Ahşap mutfaklar sadece hoş ve sıcak görünümleri ile ön planda olan mutfaklar değildir. Bu tarz mutfaklar aynı zamanda son derece avantajlıdır. Bu avantajlardan ilki sağlıklı oluşudur. Mutfak tamamen ahşaptan olduğu için doğaldır ve bu doğallık sağlık açısından birçok avantaj yaratmaktadır. Ahşap, plastik gibi malzemelere göre çok daha doğal olduğundan insan sağlığına herhangi bir zararı olmayacaktır. Bunun yanı sıra temizlemesi oldukça kolay olan ahşap mutfaklar uzun yıllar yıpranmayacak ve güvenle kullanılabilecektir.

 Ahşap mutfaklar nasıl temizlenir?

Ahşap mutfakların temizliği son derece pratiktir. Bunun için ahşap malzemeler için özel olarak satılan temizleyicilerin satın alınması yeterli olacaktır. Başka bir temizleyici kullanılmamalıdır. Bilinmeyen temizleyiciler ahşapta yıpranmalara neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra ortam sürekli havalandırılmalı ve ahşabın hava alması sağlanmalıdır.

ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri ahşap mutfak dekorasyonu, ahşap mutfak fikirleri

 

Bir önceki yazımız olan 18 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.