Salon Dekorasyon

Şıklık ve Zarafetin Birleştiği Salonlar; Nostaljik Salonlar

Pinterest LinkedIn Tumblr

Artık günümüzde, bir klasik haline gelmiş olan salon anlayışı değişmektedir.

retro-salon-dekorasyonu.jpg

Eskiden sadece misafirlerimizi ağırladığımız, bayramlardan bayramlara temizlenen alanlar iken, şimdilerde salon anlayışı değişerek yerini günlük kullanım alanlarına bırakmıştır.

retro-salon.jpg

Salonlar artık günlük kullanımlarımızda daha çok yer aldığı için salon dekorasyonu aksesuarları da herkesin tarzını ve zevkini yansıtacak türden olmalıdır.

salon-dekorasyonu-fikirleri.jpg

İçindekiler

Salonlarda Nostaljik Esintiler

Herkesin tarzı farklıdır. Kimileri için modern tarzda döşenmiş bir salon vurucu olabiliyorken, kimileri için de nostaljik salon dekorasyonu vazgeçilmez olmaktadır.

nostaljik-mobilyalar.jpg

Siz de klasiklerden hoşlanıyorsanız, salonunuzu nostaljik tarzda döşeyebilirsiniz. Nostaljik detaylarla döşenmiş bir salonda kahvenizi yudumlarken, kahve kokusunun ortama yayılması ile tam olarak kendinizden geçeceksiniz. Salonunuzu nostaljik tarzda döşemek istiyorsanız, antika ve klasik aksesuarlardan yardım alabilirsiniz.

nostalji-salon-dizayni.jpg

Nostaljik salonlarda kullanacağınız aksesuar detayları kadar, tercih edeceğiniz renkler de büyük önem taşımaktadır. Modern çizgilerle bezenmiş salonlarda daha çok canlı renkler hakim ike, nostaljik esintilerden yola çıkılmış bir salonda daha çok pastel tonlar yer almaktadır.

Retro-Salon-Dekorasyonu.jpg

Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus vardır ki, nostaljik döşediğiniz salonunuzun her detayının aynı havayı solutması gerekmektedir. Yani siz salonunuzda retro tarzda bir aksesuar kullanırken, bu aksesuarı konumlandıracağınız raf da ona göre olmalı.

retro-salonlar.jpg

Eğer aksesuarı konumlandıracağınız raf modern detaylar taşıyorsa, o zaman salonunuzda bir bütünlük olmayacak, ne retro esintisi ne de modern detaylar olacaktır.

Vintage-salon-takimi.jpg

Nostaljik Salonları İnceleyin

Ayrıca nostaljik tarzda döşeyeceğiniz salonunuz için klasik salon dekorasyon fikirleri de edinmeniz, ufkunuzu açacak, sizi farklı bakış açıları ile farklı dekorasyon fikirlerine sürükleyecektir.

Retro-salon-takimi.jpg
Sizin belki de aklınıza gelmeyecek ufak bir detay, farklı bir bakış açısı ile karşınıza çıktığında çok farklı fikirler meydana getirecektir.

retro-ahsap-koltuk-takimi.jpg

Tercihiniz ne tür olursa olsun, sizin zevkinizi yansıttığı sürece zaten bir bütünlük olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Salon Tiplerine Göre Eşya Düzenleri başlıklı makalemizde salon dekorasyon modelleri, salon dekorasyon önerileri ve salon dekorasyonu 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.