Bahçe Dekorasyon

10 Bahçe Süsleme Önerileri ve Bahçe Dekorasyonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bahçe Süsleme Önerileri ve Bahçe Dekorasyonu;

Bahçeler sizin için önemliyse ve bahçenizde geçirdiğiniz zamanın huzurlu ve dinlendirici olmasını istiyorsanız, onu nasıl süsleyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Büyük bir bahçeniz varsa işe ilk olarak çim ekmekle başlayın. Çünkü çimleri olan bahçeler her zaman daha güzel ve dinlendirici görünecektir.

Zeminini hazırladığınız bahçeniz için muhteşem süsleme fikirlerimizi sizlerle paylaşalım;

Ev eşyalarından dekorlar;

Bir bahçeyi güzel bir bahçe yapan kuşkusuz ki çiçeklerdir. Çiçeklerin dekorasyon ile konulması ise göz zevkinize hitap eder ve bahçenize bambaşka bir hava katar. Bunun için evinizdeki eski eşyaları değerlendirebilirsiniz. Şifonyer, çekmece, lamba, el arabası gitar, piyano, kil çanaklar, mobilyalar, koltuklar, sandalyeler, lavabolar ve posta kutusu gibi eşyaları dilediğiniz renge boyayarak, güzel ve muhteşem dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Süs havuzları;

Bahçelerinizde suyun dinlendirici özelliğinden yararlanmak ve sakin bir ortam oluşturmak istiyorsanız, çeşitli renkler ve modellerde olan süs havuzlarını tercih edebilirsiniz. Ancak taşlarla süslenmiş olan havuzları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu taşlar, ortama huzur verecektir.

Çakıl taşları;

Bahçenizin bitkilerle süslü olan kısmını çakıl taşları ile süsleyebilir ve başka bir dünya yaratabilirsiniz. Japon bahçe düzenleme kültüründe de yeri olan bu taşlar, sakin ve sade bahçeler için tercih edilir. Bu taşlar sayesinde kendinize güzel ve çiçeklerle süslü bir alan yaratabilir, bu alana hamak kurabilir ya da okuma köşesi yapabilirsiniz.

Yemek odası takımı;

Eski yemek odanızı atmaya kıyamıyorsanız onu bahçenize taşıyın. Üzerine kullanmadığınız yemek takımlarından oluşan saksılar yapın ve çiçeklerle süsleyin. Masanın koltuklarını ve üzerini çimlerle süslemeyi de unutmayın.

Bahçe süsleri yapımı elinizden iş geliyorsa oldukça kolaydır.Mesela kullanmadığınız kumaşlardan bahçe süsü yada rüzgar gülü yapabilirsiniz.Kendin yap fikirleri ile harika işler çıkartabilirsiniz.

Çocuğunuzun kullanmadığı eski bisiklet jantından bile bahçenizi dekore edebilirsiniz.

bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri  bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri

bahçe dekorasyonu, bahçe dekorasyon fikirleri, bahçe dekorasyon önerileri

 

 

Bir önceki yazımız olan Trend Bahçe Dekorasyonu 2023 başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.