Salon Dekorasyon

Yeni Trend; Gri Salon Dekorasyonu 2023

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gri, nötr olarak geçen sade bir renktir. 2023 yılının en trend renklerinden olan bu nötr ton, iç mekan dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. İç mekan dekorasyonu oldukça çeşitlidir. Bazıları daha abartılı ve dolu görünen dekorasyonları tercih ederken bazıları sadelikten yanadır. Gri renginin kullanıldığı salon ve oda dekorasyonları daha çok sadelikten yana olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Gri, nötr oluşu ve dikkat çekmeyişi ile mekanda yer alan diğer mobilyaların ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Dekorasyonda siyah, kırmızı gibi renkleri tercih etmek daha riskli olsa da gri bu tarz bir renk değildir. Gri renkte yapılan dekorasyonlar her şekilde iyi görünecek ve risk içermeyen bir seçim olacaktır. Gri bohem dekorasyonlardan hoşlananlar içinde ideal bir seçim olacaktır. Duvarlarda, masalarda ve diğer birçok mobilyada kullanılan bu renk sadeliği ve doğallığı en iyi şekilde yansıtan dekorasyon renklerinden bir tanesi olacaktır.

Gri dekorasyon için en ideal mobilya tasarımları

Gri bir salon dekorasyonu yapılacağında son trendlerin takip edilmesi tavsiye edilmektedir. Gri dekorasyon için yapılması gereken ilk şey açık gri tonlarında bir duvar boyası ve parke seçimi yapmaktır. Koyu gri yerine açık bir gri tonunun tercih edilmesi ortamı çok daha ferah ve rahat gösterecektir. Zemin ve duvar rengi belirlendikten sonra sıra mobilya seçimine gelmektedir. Mobilyalarda azda olsa renkliliğe gidilmeli ve mekâna hareket katılmalıdır. Bunun için en ideal mobilya iki renkli koltuk takımları olacaktır. Tekli koltukları farklı renklerde olan gri koltuk takımları ortama uyum sağlayacak ve renk katacaktır. Gri dekorasyonlarda ahşap detaylarda oldukça hoş duracaktır. Bunun için tercih edilecek masa ve sandalye takımının ahşap olması ortama sıcak bir hava katacaktır.

Bakır aksesuarlar ve gri dekorasyon uyumu

Salon dekorasyonu için önemli olan tek nokta duvar rengi ve mobilya seçimi değildir. Mekânda kullanılacak aksesuarların seçimi de son derece önemlidir. Dekorasyonun genel temasına hangi renk hâkimse o renge uygun olan aksesuarlar satın alınmalıdır. Gri bir salon dekorasyonu için en ideal aksesuar rengi bakır olacaktır. Bakır detaylı duvar saatleri ya da biblolar ortama farklı bir hava katacak ve gri ile uyumlu bir görünüm oluşturacaktır. Bunun yanı sıra ahşap detaylı aksesuarlarda en az bakır aksesuarlar kadar şık duracaktır.

Gri Salon Dekorasyon fikirleri gri koltuk, gri salon koltuk modelleri Gri ile uyumlu aksesuarlar, Gri salon dekorasyon çeşitleri Modern gri salon dekorasyon fikirleri, gri ev dekorasyonu,gri salon önerileri Modern gri salon dekorasyon fikirleri, gri ev dekorasyonu,gri salon önerileri

Bir önceki yazımız olan Şıklık ve Zarafetin Birleştiği Salonlar; Nostaljik Salonlar başlıklı makalemizde nostalji salonlar, nostaljik salonlar ve retro salon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.