Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sizler için hazırladığımız Oturma odası dekorasyon fikirleri ile harika önerilere sahip olacaksınız.

Salonlar bir evin dinlene için en önemli odalarından biridir. En çok vakit geçirilen salonların dekorasyonları, rahat ve huzurlu olmalıdır. Son yıllarda yapılan evlerin salonları genellikle küçüktür ancak bu salonlar kullanışlı hale getirmek için birkaç püf noktası uygulanabilir.

2017 Oturma odası dekorasyon fikirleri hakkında ip uçları verelim;

 • Yer zemini ile duvarlar ve tavanların kesinlikle açık renk olması gerekir. Ayrıca bu yerlerin motifsiz ve sade tasarıma sahip olması önemlidir.
 • Salonlarda çok fazla büyük eşya tercih edilmemelidir. Kalabalık olmaması ve kullanabileceğiniz alanların olması, salon dekorasyonu için büyük önem taşır. Bu nedenle salonunuz için küçük ve kullanışlı bir köşe takımı alabilir, yanına bir puf atabilir ve gayet şık bir ortam elde edebilirsiniz.
 • Salonlarınıza seçeceğiniz perdeleriniz de şık ve sade olmalıdır. Yine 2017 modasında sadelik ön planda olduğu için perdeleri de motifsiz olarak seçilmelidir.
 • Gümüşlük ve konsollar yerine daha ferah bir ortam elde etmek için duvara bir niş yaptırabilir ve televizyonunuzu içine saklayabilirsiniz. Yine televizyonun yan taraflarına küçük ve dekoratif raflar yaptırabilir ve buralara kitaplar ve çeşitli süs eşyaları koyabilirsiniz.
 • Hem nişler hem raflar hem de yemek masalarının bulunduğu yere küçük spot ışıklar ya da led lambalar tercih edebilirsiniz.
 • Aynalar, bulunduğu ortamı büyük gösterdiği için boş bir duvara boy aynası yaptırarak, salonlarınıza genişlik havası katabilirsiniz.
 • 2017 salon dekorasyonunda büyük ve gösterişli avizeler yerine küçük ve kısa bir avize seçilmelidir.
 • Yemek masasının boyutları küçük olmalı, istenildiğinde katlanabilmeli ya da büyüyebilmelidir. Ayrıca bu masa duvara dayalı olmalıdır.
 • Halı seçiminiz ise mobilyalarınıza uygun ve açık renkte olmalıdır.

Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri

Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri  Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri

oturma odası dekorasyon önerileri

Ev insan hayatı için vazgeçilemez ihtiyaçlardandır.Oturma odası bu vazgeçilemez evin kalbi denilebilir.Mobilya,abajur,tablo ve aksesuar ile dizayn edilmiş bir oturma odası eviniz için ideal sıcak ortamı sunabilir.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Eğer klasik renklerden klasik dizaynlardan sıkıldıysanız canlı renkler ve modern dizaynlar sizi mutlu edecektir.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Dekorasyon oldukça kapsamlı bir konu.Ev dekorasyonunda hemen akla gelen bir seçenek olmasada duvar kağıtları dekorasyona önemli katkılar sunmaktadır.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odasında doğal ve modern bir dekorasyon için vazgeçilmez unsurlardan biride ev bitkileridir. Yeşilin,renkli ve canlı çiçeklerin terapi etkisi  daha huzurlu bir ortamın yanında şık ve dekoratif bir oturma odasına sahip olmanızı sağlayacaktır.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

 

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odalarını daha canlı,iç açıcı,geniş gösteren ayrıntılardan biride geniş camlardır.Geniş camlı bir oturma odası gün ışığından daha fazla faydalanmak anlamına gelir.Klasik camlar yerine modern geniş cam tasarımları daha iyidir.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Şömine stil sahibi oturma odalarının olmazsa olmazıdır.Şömineler uzun zamandır trend olmanın keyfini sürüyor.Tabi bunu her isteğe ve ortama göre dizayn edilebilen tasarımı modern şöminelere boçlu.Şömine tasarımları ve çeşitliliği gün geçtikçe artıyor.

Oturma odası dekorasyonunda önemli dokunuşlardan biride tablo olabilir.Oturma odanızda boş bir duvar bulunuyorsa dekorasyonunuza uyumlu bir tablo ortamı daha canlı ve sevimli yapabilir.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Rengarenk seçenekleri ile göz zevkinize ve dekorasyonunuza uygun kırlent,yastık,puf gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Orta veya zigon sehpa modellerinden ev dekorasyonunuza uyan veya daha sıradışı modelleri tercih ederseniz oturma odanızda nasıl bir değişim olduğuna şaşırabilirsiniz.

 

 

3 Yorumlar

 1. 3. resimdeki dekorasyon önerisi çok şık ve harika başka modeller de istiyoruzzzzzzzz

 2. oturma odası için muhteşem öneriler olmuş tam anlamıyla.hepsi birbirinden güzel.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.