Salon Dekorasyon

Salon Tiplerine Göre Eşya Düzenleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dikdörtgen, kare, L tipi… Birbirinden farklı bu salon tipleri için doğru eşyalar almalı ve konumlandırmalısınız. Böylece salonunuzun konforunu arttırmış olacaksınız. Salon tipiniz ne olursa olsun değişmeyecek şey yemek masanız kapıya yakın taraf da olmalıdır. Yani masanız mutfağa yakın konumlanmalıdır. Şimdi salon yerleştirme modelleri, örnekleri inceleyerek bu olayı iyice kavrayalım.

salon-tipine-uygun-dekosaryon.jpg

İçindekiler

Dikdörtgen salon nasıl döşenir?

Dikdörtgen salon dekorasyonu oluştururken en çok kararsızlık yaşanılan modeldir. Dikdörtgen salon da kısa kenarlardan cama bakan tarafa berjerlerinizi yerleştirebilirsiniz zaten bu duruma çok sıkça rastlıyoruz.Uzun kenarlardan birine televizyon ünitenizi yerleştirirken diğer uzun kenara da üçlü koltuğunuzu yerleştirip diğer kısa kenara yemek masanızı yerleştirebilirsiniz.

salon-dekorasyonu-2017.jpg

Eğer odanızı çerçeveler ile süslemeyi düşünüyorsanız üçlü koltuğunuzun üstü en uygun yerdir.Eğer salona kitaplık koyma gibi bir niyetiniz varsa kitaplığınızı televizyon ünitenizin yanına koyabilirsiniz.

salon-dekorasyon-modelleri.jpg

Dikdörtgen salon da L koltuk çok uyumludur. Berjerlerinizden vazgeçmeli ve berjerlerin olacağı köşeyi de kullanarak L koltuğu kullanabilirseniz. Şekil itibariyle L koltuk dikdörtgen salon süper bir ikilidir.

salon-yerlestirme-modelleri.jpg

Kare salon nasıl döşenir?

Büyük ve kare bir salona sahipseniz eşyalarınızı birbirinden uzak konumlandırın. Orta da genişçe olan alanınızı orta sehpa ile değerlendirebilirsiniz. Küçük ve kare bir salonunuz var ise boyut olarak daha minik mobilyalara yönelmelisiniz. Köşeli mobilyaları tercih etmeyin.

l-koltuk.jpg

Yuvarlak hatlı mobilyaların daha iyi durduğunu siz de göreceksiniz. Salonunuzun köşelerine lambaderler yerleştirerek sıcak bir salon görüntüsü oluşturabilirsiniz.

salon-tipi-l.jpg

L Tipi Salon

En ideal salon tipi L salondur. Diğer modellere göre daha çok seçenekle eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. L salonun geniş olan bölümüne oturma grubunuzu koymalısınız. Dar kısma yemek masasını yerleştirebilirsiniz alternatif olarak dar köşeyi kendinize okuma köşesi olarak de benimseyebilirsiniz. Büyük bir kitaplık ile yanına yerleştireceğiniz rahat bir okuma koltuğu sıcak bir ambiyans oluşturmanızı sağlayacaktır.

salon-dekorasyon-önerileri.jpg

 

dekorasyon-önerileri-mobilya.jpg

 

mobilya-önerileri.jpg

Bir önceki yazımız olan 20 Yeni Tasarım Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.