Banyo Dekorasyon

Dar Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Pinterest LinkedIn Tumblr

Banyo, insanların huzur aradıkları ve kendilerini rahat hissettikleri evin en önemli yerlerinden biridir. Banyoda insanın rahat ve dinlenmiş hissedebilmesi için dekorasyonunun güzel olması önemlidir. Tıpkı evin diğer bölümleri gibi banyo dekorasyonu da önemsenmeli ve modern olmalıdır. Dar bir banyonuz varsa, dekorasyon aşamasında biraz dikkat etmeniz ve bazı kuralları uygulamanız gerekir.

Küçük ve dar banyolar için çok farklı dekorasyon yöntemi kullanarak harika işler çıkarabilirsiniz.Tabi ki banyonuzu dekore ederken büyük ve ferah göstermek değişmez kuralımızdır.

Banyonuzun fayans ve desenleri açık renklerde tercih edilmelidir.Banyo dolapları ve klozetler de aynı şekilde açık pastel renklerde tercih edilirse geniş ve ferah alanlar oluşturabilirsiniz.

Dar banyo dekorasyonuna en harika önerilerden biri de aydınlatmalardır.Küçük banyolar için led ve spot aydınlatmalar kullanabilir, yüksek bir tavana sahipseniz tavandan sarkıtılan avize de kullanabilirsiniz.Banyo dekorasyon önerileri galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

İşte dar banyo dekorasyonu için önemli püf noktalar….

  • Dar olan banyonuzu dekore ederken ortamı ferah tutmayı hedef almalısınız. Bu nedenle büyük ve koyu renkli banyo dolapları yerine küçük, kullanışlı ve açık renkli dolaplar almayı tercih edin.
  • Dar banyolarda dolap kullanmak istemezseniz, duvarların her bölümüne çeşitli boyutlarda raflar ya da merdivenler yerleştirebilir ve bunları farklı renklerde boyayabilişiniz. Bu sayede dekorasyonunuz oldukça hareketli ve güzel görünecektir.
  • Banyonun duvar renkleri de oldukça önemlidir. Bu renklerin hem sizi dinlendirecek tonda olmasına hem de dar alanları daha geniş gösterebilen renklerin seçilmesine önem vermeniz gerekir. Bu nedenle banyonuzda açık mavi, turkuaz, beyaz ve şarap rengi gibi renkler tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte uçuk pembe tonları da banyonuza dinlendirici bir hava katacaktır.
  • Banyolarda olmaz diye düşünülen duvar kağıtlarına da yer verebilirsiniz. Sudan etkilenmeyen duvar kağıtları alabilir ve banyonun bir bölümünü bu kağıtla kapatabilirsiniz. Bu sayede daha hareketli bir ortam elde edersiniz. Bunun dışında banyolarınızın bir bölümünde fayans da kullanabilir ve buraları farklı tablolar ile süsleyebilirsiniz.

dar banyo dekorasyon fikirleri, dar banyo tasarımları dar banyo dekorasyonu nasıl yapılır,küçük banyo modelleri Dar banyo tasarımları, banyo yerleşim planı küçük banyo dekorasyonu küçük banyo dekorasyon fikirleri, küçük banyo fayans modeli küçük banyolar için çözüm önerileri, küçük banyo dizaynı küçük banyo modelleri 2017

Bir önceki yazımız olan Banyo Dekorasyon Önerileri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.