Yatak Odası

Anne Yanı Beşik Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Çocuk odaları evlerde aileler tarafından en önem verilen ve dikkatle hazırlanan odalar. Çocuklarının rahat ve keyifli hissetmesini isteyen bütün aileler çocukları içi en ideal yatak odaları takımlarını ve dekorasyon aksesuarlarını hazırlamaya özen göstermektedirler. Fakat bebek ilk doğduğu zamanlarda kendi kendine kalabilecek kapasitede olmadığından aileler çocuklarını çoğunlukla kendi yanlarında uyutmaktadırlar. Bu durum çocuğun gelişimi açısından genelde tavsiye edilmemektedir. Sonrasında çocuklar kendi başlarına uyuma konusunda sıkıntı çekebilmektedirler ve bu durum ileriki yaşlarda sorun çıkarabilmektedir. Aileler de bu yöntemle genelde rahat edememekte ve bu şekilde uyku kaliteleri düşmektedir. Bu sorunu çözmek için en ideal yöntem anne yanı beşikleri kullanmaktır. Anne yanı beşikleri ile aileler hem çocuklarından haberdar olabilmekteler hem de çocuğun ve kendilerinin uyku düzeni ve kalitesi herhangi bir sekteye uğramamaktadır. Bu tarz bir yöntemi kullanmak isteyen ebeveynler için anne yanı beşik modelleri oldukça farklı ve kullanışlı tarzda piyasada karşımıza çıkmaktadır.

Farklı markalar tarafından oldukça değişik şekillerde ailelerin kullanımına sunulan anne yanı beşik modelleri her ailenin kullanımına ve zevkine hitap edebilecek türdendir. Direk olarak annelerin yanına monta edilebilen ve annenin yanına sabitlenecek tarafı boş olan modeller ile aileler çocuklarını tamamen kendi yanlarında yatırmış gibi hissedeceklerdir. Bu model son zamanlarda fazlaca dikkat çekmeye ve tercih edilmeye başlanan en yaygın modellerdendir. Farklı renklerde ve tiplerde çeşitleri ailelerin hizmetine sunulmuştur. Bu modelleri kullanmak istemeyen aileler için de odalarının bir kenarına ayrı olarak koyabilecekleri modeller yine dikkatleri çekmektedir. Ahşap, plastik malzemeden yapılan modeller ya da önü çıtalı, üstü tüllü tasarımlar da oldukça beğenilmektedir. Genellikle aileler çocukların herhangi bir yapay madde ile çok fazla temas halinde olmalarını istemediklerinden daha çok ahşap modelleri tercih etmektedirler.

Anne yanı beşik modellerinin çeşitleri kadar fiyatları da geniş bir yelpazede seyir etmektedir. Her bütçeden ailenin satın alabilmesi için pek çok markanın pek çok farklı modelinde değişik fiyat kategorileri bulunmaktadır. Her aile kendi bütçesi ve zevki oranında istediği beşik modeline sahip olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan 2023 Yatak Odası Kombinleri başlıklı makalemizde yatak odası dekor, yatak odası dekorasyonu ve yatak odası kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.