Çocuk Odası

Çocuk Odasında 2017 Trendi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Çocuklarımızın bireysel olarak yaşamlarını şekillendirdikleri odaları onlar için bir mabed niteliğindedir. Hayal dünyalarını, geleceğe yönelik planlarını ve fikirlerini bu ortamda geliştirirler. Çocuk odası denildiğinde akla ilk gelen şey oyuncaklar, daha eğlenceli perde ve halı fikirleri olsa da aslında geniş çaplı bir dizayn ile ona daha uyumlu ve estetik bir ortam yarattığınızda, hem eğlenecek hem de huzur bulacaktır.

erkek-cocuk-odasi-dekorasyonu.jpg

Yıllardır değişim gösteren modaya bağlı olarak çocuk odası tasarımları da evrilmekte ve değişm göstermektedir. Aslında çocuklarımızın izledikleri animasyonlar, oynadıkları oyunlar ve sevdikleri süper kahramanlar ve karakterler onların odalarının konseptini belirlemelerinde etkili olabiliyor.

degisik-cocuk-odasi-takimlari.jpg

Yaş gruplarına göre bu istekler değişse de pek tabii ki ebeveynlerin de bu konudaki seçicilikleri oldukça önemlidir.

cocuk-odasi-trendi.jpg

Çocuğunuzu Koruyun

Özellikle 0-3 yaş grubu çocuklar yataklarında oldukça hareketli olabilmektedirler. Haliyle de yataktan düşme riski taşırlar. Bu nedenle korumalı çoçuk yatakları modelleri tercih edilebilir ve odanın şıklığı bu modellerin dış katmanları ile ortaya konulabilir. Son yıllarda yaşanan vintage modasına paralel olarak ahşap ve oymalı korumalı yatakları tercih edebilirsiniz. Daha modern bir tercih olarak ise prizmatik parmaklıkları gökkuşağı renkleriyle kullanabilirsiniz.

4-tammyconnorid.jpg

Prenseslere Layık Bir Oda

Özellikle kız çocukların son 5 yıl içerisinde Disney Prensesleri ile ciddi bir yakınlık kurdular. Bu silsileyi uzun yıllar sonra yeniden başlatan ise Frozen adlı animasyon oldu. Elsa karakteri ile özdeşleşen çocuklar prenseslik akımına yeniden kendilerini kaptırdılar.

disney-prenses-stili-kiz-odalari-2015.jpg

Kız çocuklarınız için prenses modeli yatak odaları bu anlamda hem onların mutluluğu için hem de sizin beğeniniz için uygun olabilir. Pek tabii ki ona bir gün bir prenses olabileceği gibi bir gün astronot olabileceğini de unutturmamalısınız.

pembe-cocuk-odasi-takimi.jpg

Özel Arabalar İle Rüyalara Yolculuk

Erkek çocukların genellikle araba, şövalye ve çeşitli süper kahramanlara ilgisi vardır. Bu nedenle oda dizaynında tek bir figürü seçerek konsepti belirleyebilirsiniz. Çocuğunuz eğer arabalara aşırı ilgiliyse onun için araba modelleri yataklar arasından kendi isteğine uygun olanı tercih edebilir ve odanın dizaynını bu yatağın konseptini baz alarak geliştirebilirsiniz.

araba-temali-cocuk-odasi-fikirleri-1.jpg

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Aydınlatma Fikirleri başlıklı makalemizde çocuk odası aydınlatma, çocuk odası dekorasyonları ve çocuk odası dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.