Mutfak Dekorasyon

Yeni Country Tarzı Mutfak Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Country Tarzı Mutfak Ne Demektir?

Mutfak daima evin en önemli köşesi olarak anılmaktadır. Özellikle kadınlar gününün yarısından fazlasını mutfakta geçirirler. Mutfak sadece yemek hazırlamak için kullanılmamaktadır. Mutfağa koyulacak koltuk ile mutfak sohbet yeri veya dinlenme yeri olarak da kullanılabilmektedir. Mutfakta bu kadar çok zaman geçiren kadınlar, mutfak dekorasyonu konusunda da çok seçicidirler. Her kadın mutfağının daha modern ve daha değişik olmasını ister. Bu da tamamen kişinin zevkine kalmıştır.

Son dönemlerin en popüler mutfak tarzlarından biri olan country mutfak, kırsal alandaki mutfak özelliklerinin modern çerçeveye çevrilerek kullanılmasıdır. Bu mutfak içinde eskitme mobilyalar ile dolaplar kullanılmaktadır. Kullanılan aksesuarlar da diğer mutfak modellerine göre farklı tarzda kullanılmaktadır. Country tarzı özellikle mutfak dolapları ile dolapların kulpları ve perdelerde kullanılmaktadır. Bu mutfak tarzında kırsal kesim mutfağı ile şehir yaşamı bir araya getirilerek tasarlanmıştır. Hem doğal hem de modern duran country mutfak bu özelliği ile birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Yeni country tarzı mutfak oluşturmak için dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda anlatılmıştır.

COUNTRY TARZI MUTFAK NASIL OLUŞTURULUR?

Country tarzı mutfak modellerinde en önemli ve dikkat çekici ilk unsur, tavandan zincirle asılmış olan ve sarkan avizedir. Buna ek olarak yine tavana asılan ve sarkan saksılar da country tarzı mutfak modeli dekorasyonunda vazgeçilmez yeni modellerdendir. Bu avizeler taşlı olarak da seçilebilir. Bu modernliğe daha yakın olmaktadır.

Country mutfak oluştururken bir diğer önemli nokta kullanılacak perdelerdir. Parlak, krom ve plastik tarzdaki perde modelleri 2017 yılındaki country tarzı modellerinde yerini almıştır. Bu anlamda özellikle rustik perdeler en fazla tercih edilen modellerdendir.

Eski zamanlarda sıkça kullanılan dantel modellerinin modern tarza çevrilmiş hali country tarzı mutfaklarda yerini almıştır. Ayrıca masaya serilecek masa örtüsü de dantel veya eskitme model kumaşlar seçilmelidir. Country mutfak modellerindeki bir diğer önemli detay ahşap kullanılmasıdır. Mutfağın tamamı bile ahşapla kaplanabilmektedir.

Country mutfak modellerinde kullanılan taşlarda yeni modeller de yerini almaktadır. Eski görünümlü fayanslar beyaz ve klasik tarzlarda olabilmektedir. Rustik tarzı perdelerde yeni country tarzı mutfaklarda sık sık kullanılmaktadır.

country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri

country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri

country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri

country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri

country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri  country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri    country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri country tarzı mutfak modelleri,mutfak dekorasyon fikirleri,country mutfak dekorasyon fikirleri

 

 

Bir önceki yazımız olan 18 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.