Bahçe Dekorasyon

Birbirinden Güzel Bahçe Yürüyüş Yolu Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bahçe dekorasyonu en az iç mekan dekorasyonu kadar zorlu olan dekorasyonlardandır. Oturma alanları, çiçeklendirmeler ve yürüyüş yolları ayrı ayrı tasarlanması ve ayarlanması gereken noktalardır. Bahçe dekorasyonu için yürüyüş yolunun önemi büyüktür. İnsanların rahat bir şekilde yürüyüş yapmaları için özel yürüyüş yollarına ihtiyaç duyulmaktadır. Yürüyüş yollarının bulunmaması yol üzerinde bulunan toprağın kişiyi rahatsız etmesine neden olacaktır. Bu sebeple her bahçeye bir yürüyüş yolu yapılması şarttır. Yürüyüş yolu yapımında birçok mükemmel fikri bir arada bulabilmek mümkündür. Yol hem sağlam olmalı hem de bahçenin dekorasyonu ile uyum sağlamalıdır. Bu noktada kullanılacak malzeme kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. En muhteşem yürüyüş yolu fikirleri aşağıdaki gibidir.

Ağaç parçalarından yapılan yürüyüş yolları

Yürüyüş yolu bahçede yer alacağından doğal ve şık görünümlü olmalıdır. Ağaç parçalarının toprağa döşenmesi ile elde edilen yürüyüş yolları birçok kişi tarafından ilgi çekici bulunmaktadır. Ahşaptan yapılmış bir yürüyüş yolu bahçedeki diğer ağaçlar ve çiçekler ile uyumlu bir görünüm oluşturacaktır. Bahçe dekorasyonunda ahşap hâkimiyeti olan kişilerin bu tarz yürüyüş yolu tasarımlarına yönelmeleri tavsiye edilmektedir.

Doğal taş yürüyüş yolları

Yürüyüş yolu denince akla gelen bir diğer malzeme ise doğal taştır. İrili ufaklı taşların yürüyüş yolu üzerine döşenmesi hem şık duracak hem de oldukça kullanışlı olacaktır. Bu tarz taştan yapılmış yürüyüş yollarına birçok alanda rastlamak mümkündür. Yapımı oldukça basit olan taş döşeme bahçe sahibi tarafından bile kolaylıkla yapılabilecektir.

Yürüyüş yolu için çiçeklendirme uygulamaları

Yürüyüş yolu yapımında kullanılan malzemenin önemi büyüktür. Genellikle ahşap ya da taş malzemelerle elde edilen yürüyüş yollarının etrafı boş ve kurak olursa yürüyüş yolu ne kadar güzel ve başarılı olursa olsun ortaya başarısız bir görünüm çıkacaktır. Bu gibi durumların oluşmaması için yürüyüş yolunun kenarlarda kalan kısımları mutlaka değerlendirilmelidir. Yürüyüş yolunun kenarlarına insanların içini açacak rengârenk çiçeklerin yerleştirilmesi ortaya oldukça hoş ve başarılı bir dekorasyon çıkmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra ışıklandırma sistemleri de mutlaka kullanılmalıdır. Yol kenarının ufak ışıklarla aydınlatılması gece kullanımlarını kolaylaştıracaktır. Bu tarz ışıklar bahçenin genelinde de kullanılmalı ve uyumlu bir görünüm yapılmalıdır.

bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri

bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri   bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri

bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri

bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri

bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri  bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri

bahçe yürüyül yolu önerileri,bahçe yürüyüş yolu fikirleri

Bir önceki yazımız olan Trend Bahçe Dekorasyonu 2023 başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.