Çocuk Odası

Çocuklarınız İçin Çalışma Masası Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sade olduğu kadar da fonksiyonel olması gereken çocuk çalışma masaları, geniş saklama alanlarına sahip olmalıdır. Dağınıklıklarıyla bilinen çocuklar için hazırlanacak gizli bölmeler bu sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Renkli, modern ve teknoloji dostu odalarla uyum sağlayacak masalarda kitaplara da özel bölümler ayrılabilir.

Ferah alanların yer aldığı çalışma masaları çocukların hem ders çalışma hevesini artırır hem de gençlerin odalarında daha fazla kaliteli zaman geçirmesine imkân tanır. Yeterli depolama alana sahip olan masalar çocukların kendi taleplerine göre değişiklik yapmaya müsait olan modüler parçalardan oluşabilir.

Okul Çağındaki Çocukların İhtiyaçları Nelerdir?

Çocuk odalarındaki her parçanın çocuğun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanması gerekir. Okul çağına gelen çocukların değişen taleplerinin göz önünde tutulduğu odalarda ilk değişikliğin çalışma masalarında yapılması gerekir. Kitaplık, aydınlatma ve özel faaliyetler için tasarlanacak alanlarla bütünlük sağlaması gereken aksesuar seçiminde de çocuğun zevkleri ön planda tutulmalıdır.

Çocuğun da kendi hayat tarzı olan bir birey olduğunu kabul eden anne ve babalar bu konuda attıkları her adımı odanın sahibine danışarak vermelidir. Yerden aydınlatmaya imkan sağlayan modeller çalışma masasının hemen yanına konarak ders çalışıldığı zamanlarda ışık kullanımı artırılabilir.

Eşya seçiminin ardından yapılacak olan renk tercihi ve oda yerleşimini de çocuğa bırakmak çocuğun kendi odasını severek kullanmasını ve aynı zamanda sahiplenmesini sağlar. Çocuğun sorumluluğunun artmasını sağlayacak olan bu uygulama kendini keşfetme merakı içinde olan gençlere de özel bir fırsat tanıyacaktır.

Çalışma Masalarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler

Bu aşamada renklerin motivasyon üzerindeki etkilerinden yararlanmak gerekir. Açık pastel tonlar gözü yormayacağı gibi sağlayacağı pozitif etkiyle de okul stresinin çocuklar üzerindeki etkilerini azaltmaya yarar. Hazırlanacak çalışma masasının çocuğu teşvik etmesi ve heveslendirilmesi en önemli ancak pek çok ailede gözden kaçan bir detaydır. Çalışma masasının ergonomik açıdan sağlıklı bir sandalyeyle bütünlük sağlaması odanın genel havası üzerinde de etkili olacaktır.

Çalışma masasının yakınına konacak bir pano, hayal dünyasının gelişmesini sağlar ve çocuğun odasında daha çok zaman geçirmesine fırsat tanır. Motivasyonu artan çocukların eğitim başarısı da beraberinde gelecek ve bireyin kendine olan güveni en ideal seviyelere çıkacaktır.

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası  çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası   çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası  çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

 

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

çalışma masası modelleri,çalışma masası fikirleri,çocuğun ders çalışma masası,ders çalışma masası

 

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Aydınlatma Fikirleri 2020 başlıklı makalemizde çocuk odası aydınlatma, çocuk odası dekorasyonları ve çocuk odası dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.