Dekorasyon

Ucuz Ev Dekorasyonu Yapmak için Öneriler

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ucuz Ev Dekorasyonu Yapmak için Öneriler

Ucuz Ev Dekorasyonu Yapmak için Öneriler

Ev dekorasyonu yapmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Aslına bakarsanız dekorasyon yapmak oldukça maliyetli bir iştir. Özellikle tüm evi dekore etmek istiyorsanız, size biraz külfetli olabilir. Ancak aşağıda belirteceğimiz birkaç öneri ile evinizi dekore ederken fazla masraf yapmanıza gerek kalmayacak.

Ucuz ev dekorasyonu nasıl yapılır;

  • İlk etapta dekorasyonu zamana yaymanız gerekir. Bu sayede sevdiğiniz bir eşyayı hiç almamak yerine erteleyerek ileri ki bir zamanda alabilirsiniz.
  • Yapı marketlerden satın alacağınız de monteli olan ürünler ile evlerinizi dekore edebilirsiniz. Bu sayede kendiniz eşyalarınızı yapmanın zevkini yaşayabilir ve oldukça uygun fiyatlarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Ucuz dekorasyon yapabilmek için evinizdeki öne çıkan birkaç eşyayı pahalı alabilir, diğerlerinin ikinci el eşyalardan seçebilirsiniz.
  • Klasik ve sade tasarımlar evinizi ucuz dekore edebilmenizin püf noktalarıdır. Sade mobilyaları farklı lamba veya sehpa modelleri ile renklendirebilirsiniz. Burada önemli olan mobilya ve duvarların mümkün olduğu kadar sade ve açık renkli olmasıdır. Diğer objeler ile evinizi daha renkli hale getirebilirsiniz.
  • Ev dekorasyonunuzu ucuz yapmak istiyorsanız, ikinci el eşyalara göz atabilir ve ucuz olanları değerlendirebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz renklerde boyayabilir ya da kaplatabilirsiniz.
  • Zevkinize uygun olan mobilya takımları çok pahalı geliyorsa, iyi bir marangoza giderek, kendi zevkleriniz doğrultusunda bir mobilya takımı yaptırabilir ve oldukça ucuza mal edebilirsiniz.
  • Ucuz dekorasyonların en tehlikeli yanı renk uyumu olmamasıdır. Eşyalarınızı takım olarak almadığınız için farklı renklerde olabilir. Bu nedenle renk uyumuna dikkat edin ve odanızda aynı tonlar yerine zıt renkler ile uyum yakalamaya çalışın.

ucuz dekorasyon fikirleri, düşük maaliyetli ev dekorasyon

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.