Dekorasyon

Pembe İle Uyumlu Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pembe İle Cazibeli Dekorasyonlar

Pembe rengi her ne kadar bayan rengi olarak bilinse de ev dekorasyonunda pembe renk sık sık kullanılmaktadır ve iç açıcı bir renk olarak bilinmektedir. Pembe renk aşkın ve huzurun temel rengi olarak kabul edilir. Bu nedenle pembe dekorasyonlar evin her tarafında kullanılır. Pembe renk ile dizayn edilen dekorasyonlar eve girildiği anda huzur vermektedir.

Pembe renk ile evin her köşesi dekore edilebilmektedir. Salon, oturma odası, yatak odası, mutfak ve hatta banyo da bile pembe renkleri hâkim olarak dekorasyonlar yapılmaktadır. Ancak her yere pembe eşyalar koymak iyi bir dekorasyon anlamına gelmez. Evdeki eşyaların genel anlamda bir bütün olarak uyumlu olmaları daha şık bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Pembe renk ile nasıl dekorasyon yapılacağı aşağıda anlatılmıştır.

Pembe İle Oturma Odasının Dekorasyonu

Aydınlık ve ferah bir salona sahip olmak için kullanılabilecek en mantıklı renk pembedir. Oturma odasında kanepelerin üzerine koyulacak olan pembe yastıklarla uyum sağlanabileceği gibi pembe bir halı ile de bu uyum sağlanabilmektedir. Bej renginde seçilen bir kanepe pembe yastıklarla dekore edilir ve oturma odasında şık bir görüntü elde edilebilir. Yastıkların pembeliği dışında özellikle kışın kullanılacak olan bir battaniye veya koltuk örtüsü ile salona pembe bir dokunuş yapılabilmektedir. Pembeyi daha fazla kullanmak isteyenler koltuğun veya kanepenin kumaşını da pembe seçebilirler.

Pembeye en çok yakışan renkler kahverengi, bej ve mavi renkleridir. Salonda kullanılacak olan diğer aksesuarlar seçilirken bu renklerden biri seçilerek çok güzel bir uyum sağlanabilmektedir. Pembe seçilen koltuklar mavi renkte bir abajur ile veya dolap ile dekore edilebilir. Ayrıca pembe koltukların üzerine koyulacak olan kahve tonları, bej ve mavi yastıklar koyularak uyum sağlanabilir.

Kullanılacak olan altın ve gümüş renkleri pembeyi daha şık ve daha gösterişli bir hale getirmektedir. Bu nedenle pembe kullanılan bir alanda ona uyan altın ve gümüş renklerde bir aksesuar kullanılarak güzel bir dekorasyon elde edilebilmektedir. Kullanılacak uygun renklerle eski mobilyalar ile yeni mobilyalar bir arada kullanılarak country tarzı dekorasyonlar elde edilmektedir.

İçindekiler

Pembe Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

pembe ev dekorasyonu,pembe oturma odası önerileri, pembe dekorasyon fikirleri pembe ev dekorasyonu,pembe oturma odası önerileri, pembe dekorasyon fikirleri

Pembe Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

pembe yatak odası dekorasyonu,pembe yatak odası önerileri, pembe yatak odası dekorasyon fikirleri pembe yatak odası dekorasyonu,pembe yatak odası önerileri, pembe yatak odası dekorasyon fikirleri pembe yatak odası dekorasyonu,pembe yatak odası önerileri, pembe yatak odası dekorasyon fikirleri

Pembe Mutfak Dekorasyon Fikirleri

pembe mutfak dekorasyonu,pembe mutfak önerileri, pembe mutfak dekorasyon fikirleri pembe mutfak dekorasyonu,pembe mutfak önerileri, pembe mutfak dekorasyon fikirleri pembe mutfak dekorasyonu,pembe mutfak önerileri, pembe mutfak dekorasyon fikirleri

Pembe Banyo Dekorasyon Fikirleri

pembe banyo dekorasyonu,pembe banyo dekorasyon önerileri, pembe banyo dekorasyon fikirleri pembe banyo dekorasyonu,pembe banyo dekorasyon önerileri, pembe banyo dekorasyon fikirleri pembe banyo dekorasyonu,pembe banyo dekorasyon önerileri, pembe banyo dekorasyon fikirleri

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.