Dekorasyon

2023 Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Oturma odası genellikle bir evin merkezi olarak kabul edilir. Gerçekten de, bu durum büyük ölçüde böyledir.. Bir yandan, dinlenmek ve eğlenmek için ailece toplandığımız oda olması. Diğer yandan ise, misafirlerimizi de burada ağırlıyor olmamız, oturma odasının önemini artırmaktadır.

Bu nedenle oturma odası mobilyalarınızın doğru seçimi, bu odanın iç dekorasyonu için oldukça önemlidir. Bu iç dekorasyonun uyumlu olması ve kişisel tarzınızı yansıtması için, oturma odası mobilyalarınızı nasıl seçeceğinizi aşağıda görmenizi öneririz.

Yaşam tarzı tek bir kişiden bir çift veya büyük bir aileye farklılık gösterir. Öncelikle seçmeniz gereken mobilyaları tanımlayan yaşam tarzınızdır. Oturma odanızı aile için rahatlatıcı bir alan yapmak ya da daha çok misafirleriniz için ayrılmış bir alan yapmak istiyorsanız, asıl mesele yaşam tarzınıza uygun doğru seçimi yapmaktır.

Her durumda, herhangi bir oturma odasının temel unsurları olan koltukları ve kanepeleri tercih edebilirsiniz. Sadece zevkinize göre ve zevkinize göre mobilya ve sehpa tercih edebilirsiniz. Oturma odası mobilyalarınızı ayrı ayrı seçebilir veya bir set satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, ikinci seçenek tamamen dekoratif zevklere düşmenize izin vermez. Bu makalede de sağlam tavsiyeler bulunmaktadır.

Bir aile oturma odası için, çift minderli bir kanepe modeli daha dayanıklıdır ve bir ev için daha fazla konfor sunar. Shabby chic tarzı bir oturma odası için, imparatorluk koltuğu ve şifoniyer sırayla olacak.

2020 Oturma Odası Dekorasyonu
Palm Beach’te sanat danışmanı Heidi McWilliams’ın sahip olduğu 1920’lerden kalma bir ev, etkileyici koleksiyonunu sergilemek için mükemmel bir zemin oluşturmaktadır. Oturma odası bordo koltuklar (sağda) ve altıgen bir masa ve Patterson Flynn Martin tarafından nötr bir halı ile döşenmiştir. Bir Anish Kapoor ayna duvar heykeli, 16. yüzyıl İtalyan kireçtaşı mantosunu vurgular ve orijinal kasetli tavan odaya karakter katar.

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.