Mutfak Dekorasyon

Mutfak Masası Nasıl Seçilmelidir

Pinterest LinkedIn Tumblr

İçindekiler

Mutfakları güzel gösteren eşyalardan biri de masalardır. Mutfaklar artık yemek yapmakla birlikte ailecek yemek yemek ve dostlar keyifli sohbetler etmek için kullanılan alanlar haline gelmiştir. Artık pek çok evin mutfağında televizyon bile bulunmaktadır. Bu kadar çok vakit geçirilen mutfağın dekorasyonunun güzel olması da önemlidir. Bu dekorasyonu tamamlayan ise mutfak masalarıdır.

Kullanışlı mutfak masası modelleri ile mutfağınızı yemek ve oturma alanı olarak kullanarak harika vakit geçirebilirsiniz.Mutfağınıza masa seçerken mutfağın genel dekorasyonu, büyüklüğü yada küçüklüğü, evinizde kaç kişinin yaşadığı çok önemlidir.

Dar alanlar için yemek masası modelleri, genelde küçültülebilir masa tercih ediliyor.6 veya 8 kişilik yemek masaları katlanarak 4 kişilik olabiliyor.Dar alanlar için yemek masası seçerken böyle bir masa alabilirsiniz.

Cam mutfak masası kullananlar, aklınızdaki soru cam masalar kullanışlı mı? Cam masası olanlar genelde camın temizliğinden şikayetçi.Lakin görüntü açısından mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır.

katlanabilir mutfak masası seçimi, mutfak masası modelleri,pratik mutfak masası mutfak masası modelleri, mutfak masası nasıl seçilmelidir, kullanışlı mutfak masası

 

Mutfağınıza uygun masa seçimi yaparken sizlere yardımcı olması açısından birkaç püf noktaya değinelim;

Mutfak masası tercihinde önemli noktalar;
  • Mutfak masası satın alırken mutfağınızın ölçülerini mutlaka dikkate almanız gerekir. Küçük mutfaklarda büyük masaların olması, hoş görünmeyecektir. Bununla birlikte mutfağın kullanışlı olması için hareket alanınızın olması gerekir.
  • Mutfak masası için ideal olan 4 kişilik olanlardır. Ancak misafirlerinizin gelmesi ya da ailenizdeki kişi sayısının artması düşüncesi ile modüler olan mutfak masası satın alabilirsiniz. Yani, masanızı açılıp büyüyebilen tarzda alabilirsiniz.
  • Mutfak masaları sürekli olarak kullanılan bir eşyadır. Bu nedenle ayaklarının sağlam ve kalın olması önemlidir. Kalın olan masanın altında bulunan ince ayaklar, kısa bir süre içinde sallanmaya başlayacak ve sıkıntı yaşatacaktır. Bu nedenle masa sehpasına uyumlu olan kalınlıkta ayaklar olmasına dikkat edin.
  • Ahşap kaplamalı ve lake boyalı olan masalar kolay temizlenebilir masalardır. Bunlarla birlikte cam masalar da kolay silinebilmesi açısından tercih edilebilir. Fakat camlar çok çabuk çizileceği için mutfak masalarında tavsiye edilmez. Size kolaylık sağlaması ve kullanışlı olması açısından ahşap olan masa tercih ediniz.

küçük mutfaklar için mutfak masaları, dar alanlar için mutfak masası mutfak masası nasıl seçilmelidir, mutfak masası modelleri

küçük mutfaklar için masa sandalye modelleri, oval mutfak masası modeli dar alanlar için mutfak masası seçimi, dar mutfaklar için masalar ağaçtan masa, ağaçtan masa yapımı katlanabilir mutfak masası modeli, mutfak masa modelleri katlanabilir mutfak masası modeli, mutfak masa modelleri yuvarlak mutfak masası modeli, mutfak masası seçimi nasıl olmalıdır

Bir önceki yazımız olan 18 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.