Banyo Dekorasyon

Küçük Banyolar için Dekorasyon Örnekleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Küçük banyolar, eşya kullanımı konusunda yeterli yer ve şık tasarım alternatifleri sunmamaktadır. Küçük banyolarınız için yararlanacağınız bir iki ipucu sayesinde banyolarınızın daha şık ve kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük Banyolar için Akıllı çözümler bulmak, hem kullanışlı bir banyoya hemde yer açısından çektiğiniz sıkıntıya yardımcı olacaktır.Mesela küçük banyolar için duşa kabin modelleri kullanmak banyonuzdan yer sağlamak için çok faydalı olacaktır.Dar banyo tasarımları her zaman daha çok zaman alıcı ve sıkıcı olabilir.Fakat bunu güzel detaylarla süslendirip aleyhinize çevirebilirsiniz.

2016 banyo fayans modelleri arasında bu yılda çok fazla fark olmamakla birlikte 2017 yılında da sade banyo fayans modelleri daha çok öne çıkmaktadır.

Banyo Fayans Modellerine bakmak için TIKLAYIN

Püf noktalar

Küçük banyo dekorasyonları tasarımcılar için oldukça uğraş gerektiren bir iştir. Daha kullanışlı ve şık olması istenilen küçük banyolar için baştan tadilat, boya, yeni banyo eşyaları ve aksesuarlar gerekebilmektedir. Küçük banyoların daha güzel bir görünüm kazanması için sizlere vereceğimiz birkaç ipucu sayesinde siz de hayalinizde ki banyoya kavuşabilirsiniz.

Küçük banyolarda öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta duvar renginin açık olmasıdır. Özellikle beyaz duvar rengi hem aydınlatma açısından kolaylık sağladığı gibi hem de banyonuzun normalden daha geniş görünmesini sağlamaktadır. Penceresi olmayan banyoların daha ferah bir görünüm kazanması da açık renk ile mevcuttur.

Küçük banyoların daha büyük görünmesini sağlayan diğer bir etken ise aynalardır. Ayna ile oluşan yansımalar banyonuzu olduğundan daha büyük göstermektedir. Örneğin lavabonuzun üst kısmını tamamen aynalar ile kaplayarak bu etkiyi oluşturabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa ayna koyduğunuz duvarın tam karşı duvarına da ayna yerleştirerek daha geniş bir alan oluşturabilirsiniz.

Banyoda bulunan eşyaların yer bulabilmesi aynı zamanda genişliğin sağlanabilmesi için ev planı uygun olanlar banyolarında gömme dolap kullanarak hem eşyalarını koyacakları bir yere sahip olacakları gibi hem de alandan tasarruf etmiş olacaklardır. Modern dekorasyon ürünlerini banyonuzda kullanarak banyonuzun daha şık bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra banyonuzda kullanacağınız aksesuar ve dolap renklerinin birbiri ile uyum sağlaması da ayrı bir püf nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Banyo Dekorasyon Önerileri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.