Mobilya Dekorasyon

Koyu Renk Severler İçin, Koyu Renk Mobilya Çeşitleri!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Eğer ev dekorasyonunuzda koyu renkleri seviyorsanız ve koyu renk mobilya dekorasyonu ile ilgili iyi bir konsept bilgisine sahip olmalısınız. Aksi durumda bir stil yaratmak isterken farkında olmadan bunaltıcı ve yorucu bir ortam oluşturabilirsiniz.

koyu-renk-mobilya-takimlari.jpg

Koyu renk mobilya tercihiniz odanızın rengi, zemin rengi, diğer aksesuar ve nesnelerin renkleri ve şekilleri ile oldukça bağlantılı ve uyumlu olmalıdır. Siyah, kahverengi, ceviz ve lacivert tonlarında mobilya kombinlerine önceden göz atmak bu konuda size yardımcı olabilir.

koyu-mobilya.jpg

İçindekiler

İşte bazı kahverengi koltuk kombinleri

Işık alan ve aydınlık bir odada kahverengi mobilya tercihi huzur verici bir ortam yaratmanızı sağlayabilir. Soft hatları olan kahverengi mobilyalarınıza, pastel yeşil ve mavi tonlarında kırlentler ile süsleme yapabilirsiniz.

kahve-rengi-mobilya-takimlari.jpg

Mobilya olarak ahşap ve kahverengi sehpa, tv ünitesi ve dolaplar ile kombininizi destekleyebilirsiniz. Görseldeki L kanepe renk tonu ile tuğlaların renk tonu arasındaki geçiş çok sofistike bir etki yaratmış. Öte yandan mavinin tonlarında kırlent tercihleri kanepenin görünürlüğünü arttırarak, ortamı ferah kılmış.

koyu-mavi-mobilya-takimlari.jpg

Ortamda kahverenginin oldukça koyu tonlarında bir kanepe tercih edilmiş. Kanepe kapitone detayları ile ağırbaşlılığını arttırmış ve sert bir çizgi yaratmış. Kanepeye krem, kahve detaylı kırlentler hoş bir aksesuar olmuş ve ortama vintage bir hava katmış.

kahve-rengi-mobilya-takimlari.jpg

Bu tarz eski model kanepelere en iyi eşlik edecek aksesuarlar pek tabii ki abajurlardır. Uygun renk tonlarında abajurlar ile çift taraflı desteklenen kanepe, karşısındaki orta sehpa ile de hoş bir bütünlük yakalamış.

eskitme-mobilya-takimi.JPG

Eğer ceviz rengi mobilya takımı düşünüyorsanız bir örnek olarak;

Ceviz rengi mobilyada koyu ve açık kahve tonları arasında akışkan bir geçiş vardır. Bu geçişin iyi uygulandığı mobilya tasarımlarını tercih ederek salonunuza asaleti getirebilirsiniz. Eskitme görüntüsüne sahip olan ceviz mobilyalar, kısmi olarak işlenecek oyma detaylar ile daha sofistike bir görünüşe sahip olabilirler.

ceviz-rengi-mobilya.jpg

Bir önceki yazımız olan Mobilya Dekorasyon Fikirleri 2023 başlıklı makalemizde mobilya dekor ve mobilya dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.