Faydalı Bilgiler

Köşe Takımı Nasıl Olmalıdır ; Köşe Takımı Dizaynı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Az yer kaplaması ve modernize bir görünüm sağlamak için çoğu kişi, salon ya da oturma odalarına köşe takımları kullanıyor. Çünkü köşe takımları, yaşadığınız alanlara modern bir çizgi oluştururken, öte yandan da odanızda sizlere geniş yer sunuyor. Ancak kullanacağınız köşe takımlarınız, oturumu rahat, arka tarafında çıkıntı olmayan düzgün tasarımlar olmalıdır.

Modern Bir Yaşam Alanı İçin Köşe Takımları Modelleri

Alacağınız köşe takımlarınız oturumu rahat, arka tarafı çıkıntısız ve düzgün olması gerektiğini yukarıda bahsetmiştik. Bunun haricinde köşe takımlarınızın köşe koltuğunun iskeleti ve köşe dönüşleri iyi bir şekilde kumaş ile kaplanmış olmalıdır. Ayrıca koltuğunun köşeleri iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış dikiş ve biyelerinin olması gerekiyor. Köşe takımlarının döşemelik kumaşının üzerindeki desenler iyi ortalanmış olmalı ve eğer varsa çizgi ve dikişler birbirleri ile uyum içinde olmalıdır.

Minder Ve Koltuk Uyumu

Modern köşe takımı için köşe koltuğunuzun minderi esnek veya köşe koltuğu ile uyumlu olmalıdır. Eğer köşe takımlarınızı sürekli kullanacaksanız, sağlam ve sık dokunmuş kumaştan dizayn edilmiş olmalıdır. Fermuarlı kırlent, çıkabilen sandalye kılıfları vs. gibi temizlenmek için çıkartılabilecek parçaların kolay yırtılmayan ve yıpranmayan sağlam kumaştan yapılmış olmalıdır. Her oturma pozisyonu şekli için oturma dengesinin iyi dizayn edilmesi gerekir. Kısaca tercih edeceğiniz köşe takımlarının estetik görünümünün ve tarzının size uygun olması gerekir.

Salon ya da oturma odalarınız için tercih edeceğiniz köşe takımlarının kalite fiyat ilişkisine özen göstermelisiniz. Çünkü bu iki kıstas birbirleri ile doğru orantılıdır. Bunların haricinde kanat ve kollarının konforlu olmasına özen gösterin eğer kanat ve kolları kumaş ile kaplanmış ise iyi doldurulmuş olmasına özen gösterin. Köşe takımınızın kullanıldığı malzemesi kolay temizlenebilir, dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı ve evdik diğer mobilyalar ile uyumlu olmalıdır.

Köşe Takımında Kullanılan Ağacın Cinsine Dikkat Edin

Köşe takımlarında kullanılan ağacın cinsi ve parçalarının birleştirildiği kısımlarının sağlamlığı ve kalitesi hakkında fikir sahibi olunmalıdır. Kumaşının kalitesini ölçmek için satıcıdan seçeceğiniz mobilyanın kumaşının aynısından bir kumaş parçası isteyerek, bir beze az bir kolonya döküp, kumaşı silin. Bu test ile kumaşın kalitesini öğrenmiş olursunuz. Eğer kumaşınız kalitesiz ise kolonyalı bez ile sildiğiniz zaman kumaşta dökülme olacaktır.

Deri Köşe Takımı
Köşe Takımı
Modern Köşe Takımı
Köşe Takımı 2017

Bir önceki yazımız olan Yeni Yıl Trend Dekorasyon Fikirleri 2023 başlıklı makalemizde oda dekoru ve trend dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.