Kendin Yap

Konserve Kutusundan Mumluk Tasarımı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Konserve kutularından genellikle çiçek kutusu görüyorduk.Bu kez size farklı bir fikir sunacağız.

Herkez tarafından yapılabilir basit ve eğlenceli olan böyle aksesuarlar, balkonlarınıza veya keyif aldığınız her alanda görmekten mutlu olacağınız ürünlerdir.

Evinizde kullanmadığınız boş bir konserve kutusunu dantel, estetik kağıt veya kumaş gibi malzemeler kullanılarak kaplanır,sicim iplerle dekoratif bir görüntüye sahip ağaç dalı veya elbise askısına bağlanarak içine yerleştireceğiniz küçük mumlarla duvara asılarak son derece şık bir görüntü elde edersiniz.

Konserve kutularını kalın bir çivi ile üzerine delikler açın.Bu delikler gelişigüzel olabileceği gibi kalp gibi farklı şekillerle de süslendirebilirsiniz.

Delme işlemini bitirdikten sonra üzerini istediğiniz renkte sprey boya ile boyabilir, kurumaya bırakabilirsiniz.Daha sonra içerisine mum koyup süzülen harika ışığı seyredebilirsiniz.

Kutuları kaplama işlemi bittikten sonra kutunun üst ve arka kısmından iki küçük delik açmamız gerekiyor.Asmak için kullanacağımız ipi, o deliklerden geçirip fiyonk yaptığımız ipe bağlayalım. Öncelikle ince bir çivi ve çekiç yardımı ile kutuları üstten ve onun hizasına gelen kutu arkasından deliyoruz. İpin bir ucunu önce kutunun arkasındaki delikten sokuyoruz ve üstteki delikten çıkartıyoruz boşta kalan diğer uçla bağlayıp kutunun üstünden fiyonk yapıyoruz. Hepsine aynı işlemi uyguladıktan sonra asmak için kullanacağımız ve farklı uzunluklarda kestiğimiz ipleri, fiyonk yaptığımız iplere bağlıyoruz. Bu şekilde bağlama yöntemi ile konserve kutularımız sabit ve dengede kalıyor. İpi, kutuyu delmeden kutunun etrafına sararakta bağlayabilirsiniz ama o zaman da ipin kayma ihtimali fazla olacağından kutunun sabit ve dengede kalması daha zor olacaktır.

Yine aynı yöntemle bir rüzgar çanı da yapabilirsiniz. Boyayıp tabanından iple bir halkaya bağladığınız konserve kutularını balkon ya da bahçelerinizde değerlendirebilirsiniz.

konserve kutusundan mumluk yapma konserve kutusundan mumluk tasarımı nasıl yapılır Mandallarla mumluk tasarımı konserve kutusu ve mandallarla mumluk tasarımı

konserve kutusundan mumluk dekore

 

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.