Dekorasyon

Kolay Duvar Dekorları İle Duvarlarınızı Doldurun

Pinterest LinkedIn Tumblr

Duvarlar, dekorasyonun en az önemsenen kısmı olsa da aslında son derece önemlidir. Dekorasyonda hatalı duvar rengi ya da hatalı duvar kağıdı seçimi tüm düzeni ve dekorasyonu bozacaktır. Bu sebeple en mobilya seçimi kadar önemsenmesi gereken noktalardan biride duvar rengidir. Duvar dekorasyonu yalnızca boya ya da duvar kağıdı seçmekle sınırlı değildir. Duvar üzerinde asılacak aksesuarlarda duvar dekorasyonun bir parçasıdır. Bu noktada en sık rastlanan duvar dekoru aksesuarlar duvar saatleri ve tablolar olmaktadır.

Duvarları dolu gösteren ve mekanın daha samimi durmasını sağlayan bu tarz duvar aksesuarları saatlerle ve tablolarla sınırlı değildir. Duvarların boş durmaması ve belli bölgelerde suvar aksesuarları kullanılması son derece önemlidir. Fakat saat ve tablo kullanmaktan sıkılan kişilerin birçoğu yeni duvar dekoru arayışlarına girmektedir. Bu durumda devreye evde kişinin kendisinin bile kolaylıkla yapabileceği kolay duvar dekorları gelmektedir. Her yerde kolaylıkla bulunabilen ve ufak dokunuşlarla başarılı bir duvar dekoru haline getirilen malzemeler aşağıdaki gibidir.

Mutfak duvarları

Mutfak duvarları da en az salon duvarları kadar önemsenmeli ve ortamın daha sıcak durması için çeşitli duvar dekorları kullanılmalıdır. Mutfak için duvar saatleri bulunsa da daha rustik bir şeyler isteyenler için en ideal duvar dekoru kesme tahtaları olacaktır. Birçok kişiyi şaşırtan ve nasıl duracağı ile ilgili şüpheler yaratan kesme tahtaları mutfak duvarlarında çok uyumlu ve şık durmaktadır. Kesme tahtaları üzerine yağlı boya ile yapılabilecek ufak dokunuşlar ortama çok daha hoş bir hava katacaktır. Daha sonra yapılması gereken tek şey duvarın belli bir bölümüne belli bir düzenle kesme tahtalarını yapıştırmaktır. Bunun için duvara zarar vermeyen yapışkanların kullanılması tavsiye edilmektedir.

Meyve kasaları ile duvar dekoru

Çalışma odalarında raf isteyen ve duvarlarının çok boş olduğunu düşünen gençler için en ideal duvar dekoru meyve kasaları olacaktır. Marketlerden ya da bakkallardan alınan ufak boy kasaların iç kısımları farklı renklerle boyanmalı ve duvara monte edilmelidir. Böylece duvar hem rengarenk duracak hem de kasalar kitaplık olarak kullanılabilecektir.

Desenli köpükler ile duvar dekoru

Salon için duvar dekoru yapıldığında daha şık duran tasarımlara yönelmek mümkündür. Tavan köpükleri bunun için ideal bir seçim olacaktır. Tavan için satılan köpükler yuvarlak ve kabartma desenlidir. Bu tarz köpüklerden birkaçının duvar üzerine yapıştırılması ve farklı renklerle boyanması salon duvarlarında oluşan boşluğu yok edecek ve şık bir görünüm oluşturacaktır.

   Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları

Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları

Kolay duvar dekorları, duvar dekorasyonları

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.