Mutfak Dekorasyon

Kırmızı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yemek yapmak pek çok kişinin tutkusudur. Yemek yapmaya, mutfağa aşıktır bu insanlar. Bu kişiler tutkunun ve aşkın temsili rengi olan kırmızı ile mutfaklarını birleştirmeye son zamanlar da rağbet ediyorlar. Fazlasıyla iddialı olan kırmızı rengi de her an bir koşuşturmaya ev sahipliği yapan mutfaklarımızı göz alıcı yapıyor.

kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri

Kırmızının hakim olduğu mutfak stili son zamanlarda pek çok kişinin gözdesi olmuş durum da. Bunu fark eden üreticiler de kırmızı mutfak eşyaları konusuna yoğunlaşmış durumda. Aklınıza gelebilecek her eşya da kırmızı rengi zirve de mesela tezgah ve tezgah arası cam üreticilerinin en çok sattığı tezgah rengi kırmızı olarak ortaya çıkmıştır.

kirmizi-mutfak-aksesuarlari.jpg

Bunun yanında kırmızı mutfak aksesuarları da fazlasıyla ilgi odağı olmuştur. Kırmızı tencereden tutun da kırmızı bıçak setine varana kadar aklınıza gelebilecek her mutfak aksesuarı ve mutfak gereçleri de kırmızı seçeneğine sahiptir.

kirmizi-mutfaklar.jpg

Kırmızı mutfak dekorasyonu aslına bakılırsa her baba yiğidin harcı da değildir. Kırmızı mutfak oluştururken titiz davranılmalıdır. Yanlışlıkla kırmızıyı abartıp mutfağı boğabilir veyahut kırmızının tonlarını tutturamayıp kötü bir ambiyans da oluşturabilirsiniz. Kısacası kırmızı iyi dekore edildiğinde mükemmel, iyi dekore edilmediğinde ise kötü bir görüntü oluşturabilir.

mutfakta-farkli-renkler.jpg

Kırmızı beyaz mutfak dolapları modelleri ile kırmızı siyah mutfak dolapları modelleri kırmızı tutkunlarının en çok kullandığı iki seçenek. Kırmızı siyah renklerinin kullanımı dekorasyonda riskli bir seçim olabilir.

kirmizi-mutfak-dolaplari.jpg

İkisi de koyu renkler olduğu için mutfağınızı boğmanız olası bir durum. Karanlık ve sıkıcı bir mutfak oluşturulabilir başarısız olunursa.Beyaz kırmızı ikilisi ise daha ferah bir mutfak vaat ediyor.Kırmızı mutfak oluştururken dolapların kırmızı olması gibi bir zorunluluk olmadığını da unutmayınız.

kirmizi-mutfak-dekorasyon-önerileri.jpg

Dolaplarınız tamamen beyaz da olabilir.Geriye kalan aksesuar ve eşyalar da kırmız tercih edilebilir. Bu şekilde daha ferah bir mutfak da elde etmiş olursunuz. Aynı zaman da kırmızı mutfak dekore ederken duvarların açık renk olması oldukça önemli bir detaydır.

dekorasyon-fikirleri-mutfak.jpg

 

mutfak-dolaplari-kirmizi.jpg

kirmizi-mutfak-esyalari.jpg

Kırmız mutfak oluşturma oldukça zor bir süreçtir. Bu süreç de tüm okurlarımıza başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 18 Mutfak Dekorasyonu Fikirleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.