Aydınlatma

İç Mekan Aydınlatma Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

İç mekan aydınlatma fikirleri sunacağımız bu yazımızda, Ev dekorasyonu için hem dikkat çekici hem şık bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulduğunda genelde akla ilk gelen LED aydınlatma sistemleridir.Ev aydınlatmaya önem verenler genelde led aydınlatma ve spotlara büyük önem vermektedirler.

Genelde oturma odaları tavanları için Led aydınlatma, Çocuk odaları için masa lambaları, yatak odaları için masa abajurları büyük yer kaplar.

Gece aydınlatmaları için led lambalar ve şık abajurlu gece lambası veya 3 ayaklı abajur modelleri de tercih edebilirsiniz.Bu tercihler genelde evinizin durumu ve sizin zevkinize göre şekillenmektedir.

 

İç Mekan Işıklandırma

Dekorasyon için önemli olgulardan biri de iç mekan aydınlatmasının gerektiği şekilde yapılmasıdır. Aydınlatma için bazı durumlarda oldukça fazla enerji kullanmak gerekir. Fakat gereksiz enerji kullanımından kaçınmak için sizlere önereceğimiz küçük aydınlatma ipuçlarını uygulayarak hem evinizin aydınlatmasını sağlayabilir hem de evinizin istenilenden daha güzel bir görünüm içerisine girmesini sağlayabilirsiniz.

İç Mekan Aydınlatma Nasıl Olmalı?,

Beyaz renkli duvarlar ışığın yansıması konusunda oldukça etkili ve büyük rol oynamaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak beyaz renkte ki duvarların ışık kaynağından yayılmış olan ışığı odaya eşit miktarda dağıtması sağlanabilir. Aynı zamanda duvarlarınız ışık yansıtıcı görevi gördüğü için bulunduğunuz odayı daha geniş göstermektedir. Bu püf nokta sayesinde özellikle küçük odalara sahip olan kişiler daha ferah bir yaşama alanı oluşturabilmektedirler. Küçük odaları olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilmek için oda içerisinde cam veya ayna içeren objeler kullanabilirsiniz. Bu sayede küçük olan odalarınız kullanmış olduğunuz objeler yardımıyla daha büyük ve geniş bir yapıya sahip olacaklardır.

İç Mekan Aydınlatma Önerileri

İç mekan aydınlatmasında odanın tavan kısımlarına yerleştirilmiş küçük renkli ledler hem odaya eşit ışık dağılmasını sağlar hem de odayı farklı bir ambiyansa büründürür. İç mekan aydınlatmanızı sağlarken odada bulunan nesnelerin renklerinin birbiri ile olan uyumuna oldukça dikkat etmek gerekir. Ortamda bir renk karmaşası varsa aydınlatma da bu doğrultuda yapılmalıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi duvar renginin beyaz olması iç mekan aydınlatmasında büyük rol oynamaktadır. Dilerseniz dekorasyon esnasında iç mekanı bu doğrultuda dekore ederek yeniden tasarlayabilirsiniz.

Dekoratif İç Mekan Aydınlatmaları

Aydınlatma tercihleri arasında en yaygın ve klasik kullanılan tavan kısmından sarkan Avize modelleridir.Bu modellere alternatif olarak sizlere farklı muhteşem iç mekan aydınlatma sistemlerini örnek olarak gösteriyoruz.

 

Daha önce Paylaştığımız İç Mekan Aydınlatma Fikirleri yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Salon Aydınlatma Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.