Dekorasyon

Gri Koltuklarla Uyumlu Halı Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aslında Gri renkler cansız ve mat olarak düşülürler.İş dekorasyona gelince gri renklerle harika kombinler oluşturulabilir.

Onlarca farklı renk ve model seçeneği bulunun halı modelleri var, Bu yüzden Gri koltuk ile uyumlu bir salon dekore etmek oldukça zordur.

Gri Koltuklarla Uyumlu Halı Modelleri galerimize geçmeden önce, halı seçimi hakkında birkaç detay verelim..

Ev dekorasyonunda halı seçimi çok önemlidir. Dekorasyon sırasında yapılan en çok hata halı seçiminin oda ile uyumlu olmamasıdır. Odanın büyüklüğüne uygun halı seçilmemesi ya da mobilyadan önce halı seçilmesi, dekorasyonun kötü olmasına neden olur. Halı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki şekilde açıklayalım;

Halı seçimini nasıl yapılmalıdır;

  • Ev dekorasyonu yaparken belirli bir sıraya göre gitmeniz gerekir. Önce mobilyalar alınmalı, ardından perdeler seçilmeli ve ardından halı seçimi yapılmalıdır. Bu sayede mobilyalarınıza uygun halıları alarak, ev dekorasyonunuzu göze hitap edebilecek şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Evinizi modern olarak dekore etmek istiyorsanız, küçük, geometrik şekilli ve düz renkli halılar seçmeniz gerekir.
  • Klasik evlerde ise yine düz renkli halılar seçmeniz gerekir. Çünkü desenli halılar evinizi olduğundan daha karışık gösterecektir.
  • Hol ve koridorlar için kaydırmaz halı seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu halılar hem şık hem ince hem de oldukça kullanışlıdır ve dekorasyonunuzu tamamlayabilir.
  • Çocuklarınızın ve bebeklerinizin odaları için anti bakteriyel halı almaya özen gösterin. Baskılı olan halılar çeşitli alerjen maddeleri içerdiği için çocuklarınızın sağlığını tehdit edecektir.
  • Halı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, halının leke tutmayan özelliğe sahip olması ve kolay temizlenebilmesidir. Özellikle çocuklu olan aileler için halının kolay temizlenmesi çok önemlidir.
  • Odanıza alacağınız halının metrekaresi de çok önemlidir. Eğer modern bir ev dekore etmek istiyorsanız, halı seçiminizi yaparken mobilyaların altında değil önünde kalmasına önem vermeniz gerekir.

Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri Gri Koltuk ile uyumlu halı modelleri, gri koltuk modelleri, koltuk dekorasyon fikirleri

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.