Aksesuar

Ev Dekorasyonunda Püf Noktalar

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ev Dekorasyonunda Püf Noktalar

Herkesin hayalidir büyük, ferah bir evde rahatça yaşamak… Ancak günümüz şartlarında büyük bir eve sahip olmak bazen hayallerimizde kalabiliyor. Yine de evim küçük diye üzülmeyin. Ev dekorasyonunda önemli noktalar ile küçük evinizi ferahlatıp büyük gösterebilirsiniz.

kucuk-ev-dekorasyonu-cozumleri.jpg

Küçük Ev İçin Dekorasyon Fikirleri

Eviniz küçükse bu yazımız tam sizin için. Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır sorunuz bu yazıda cevap buluyor.

– Mobilyalarınızı açık renk seçerek ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

– Duvarlarınızın sadece birini farklı bir renge boyayarak dekoratif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca duvarların içini kullanarak raf için ayıracağınız bölümden tasarruf edebilirsiniz.

2017-kucuk-ev-dekorasyonu.jpg

– İşlevselliği arttıracak fikirler yaratabilirsiniz. Örneğin çok fazla eşyanız varsa ve dolaba ihtiyacınız varsa yatağınızın altı da dahil olmak üzere boş alanları dolap, çekmece olarak değerlendirebilirsiniz.

– Burada yazdıklarımız tabi ki küçük oda dekorasyonu modelleri için de geçerli. Küçük bir oturma odanız varsa köşe koltuklarını tercih edebilirsiniz. Böylece hem modern bir görünüm yakalamış olursunuz hem de yerden tasarruf etmiş olursunuz.

– Yine koltuklardan devam edecek olursak, çok amaçlı koltukları tercih etmelisiniz. Yatak olabilen koltuklar veya alt kısımlarında gizli oturma bölümleri olan koltuklar misafiriniz geldiğinde sizi rahatlatacak tasarımdadır.

– Küçük evinizi ferah ve büyük göstermek için bir başka ipucu da ayna kullanımı. Aynalar odaların derinliğini arttırmaktadırlar. Tavana veya duvarlara yerleştireceğiniz aynanız ile evinizi geniş gösterebilir ve modernliği yakalamış olursunuz.

ev-dekorasyonu-720x449.jpg

– Son olarak büyük üçlü koltuklar yerine berjerleri tercih edebilirsiniz. Renklerini açık ya da birbirine yakın tonda seçerseniz odanın derinliği de artmış olur.

– Tüm eşyalarınızı açık renkli yapmak tabi ki doğru değil. Bazı eşyalarınızı açık yapıp diğerlerini o renge yakın ve uyumlu tonlarda kullanabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.