Dekorasyon

Dar Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dar bir salonu dekore ederken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı mevcuttur. Bunlar arasından renk ve eşya seçimi çok büyük önem taşmaktadır. Dar salonlarınızın rahat, dikkat çekici ve sıcak bir ortam barındırması için küçük ayrıntılara dikkat ederek bunu sağlayabilirsiniz. Öncelikle dar salonunuz için mobilya seçiminden önce odanın geniş görünmesini sağlamak için daha çok açık renkler kullanamaya özen gösterin. Bu hem odanızın aydınlatmasını eşit miktarda dağıtır hem de odanın daha geniş bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Dikdörtgen Salonunuz varsa veya dar ve uzun bir salonunuz varsa; aşağıda verdiğimiz resimli örneklerden çok çok faydalancağınıza eminiz.

Dar salonlar için eşya seçimi yaparken bir eşyanın birden çok işlev görmesi sizin için oldukça kullanışlı ve pratik bir çözümdür. Mobilya seçiminde dar salonunuz için bazalı koltuk, sehpa veya çekyat kanepe tercih edebileceğiniz gibi puf puflar kullanarak odanızın ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Dar salonlar için önemli seçimlerden birisi de sehpadır. Orta sehpanın geniş olmaması salonunuzun daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda odanızı normalden çok daha küçük gösterir. Bunun için dar salonlarınızda ince- uzun kare şekillerinde bir orta sehpa tercih edebilirsiniz. Orta sehpanızın kullanışlı olması ve etrafta ki ıvır zıvırlarınızı toplayabilmesi için çekmeceli, iki katlı olanları tercih edebilirsiniz.

Dar salonlarınız için tekli koltuklar kullanmak yerine derli toplu olabilecek ve göze dağınık gelmeyecek koltukları tercih etmeniz sizin için büyük avantajdır. Koltuklarınızın renklerinde daha iç açıcı, bahar renklerini yansıtan ve sizi rahatlatacak tonlar kullanmanız dar salonlarınızı daha aktif kullanmanızı ve salonunuzda kaldığınız süre boyunca daha keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.