Banyo Dekorasyon

Çeşitli Banyo Perdeleri İle Banyonuzu Renklendirin

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hayatımızın her alanında bakım, temel ihtiyaçlarımızdan birisi. Bakım yapmadığımız zaman vücudumuz eskisi gibi güzel ve taze görünmez ki bu, en basit örneğimizdir. Fakat bazı bakım türleri var ki olmazsa olmaz değildir, yalnızca kendimizi şımartmak için yaptığımız türden bakımlardır. Peki, bu bakım sadece kendi vücudumuz için midir? Elbette hayır…

banyo-perdesi-koseli.jpg

Yaşadığımız alan yani evimiz; bizlere yorgun argın işten veya okuldan geldiğimizde kucak açıp rahatlamamızı sağlayan alanımız. Bu alan, en az kendi bakım ve temizliğimiz kadarını elbette hakkediyor. Evinize ve kendi konforunuza özen göstermenin yolu da doğal olarak ev eşyalarınızdan, ev aksesuarlarınızdan geçiyor.

banyo-perdesi-3d.jpg

Örneğin; banyo aksesuarları. Yoğun iş tempolarından sonra genellikle kendinizi kollarına attığınız yer banyonuz oluyor. Çünkü o günün stresinin ve yorgunluğunun akan suyla birlikte akıp gitmesini istiyorsunuz. Peki, sizler aynı zamanda banyonuzun gözünüze daha ilgi çekici, daha ferah, daha canlı görünmesini istemez miydiniz? Bence de istersiniz. Bu yüzden burada da devreye duş perdesi giriyor. Duş perdeleri rengarenk ve desenlerle dolu seçenekleriyle banyonuzun daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlar..

dus-perdesi-seti.jpg

Renklerin psikoloji üzerinde etkisi, yıllar süren araştırmalarla gün yüzüne çıkarıldı. Özellikle açık renkler insan psikolojisinde büyük oranda rahatlama, stres atma gibi durumlarda işe yarıyor. Örneğin açık mavi… Size denizi, gökyüzünü, yaz günü gelen o okyanus esintisini yaşatır ve havanızın değişmesinde etkin bir rol oynar. Evinizin bir nevi arınma bölümü olan banyolarınızda; duvarlarınızda, dolaplarınızda ve duş perdesi olarak da bu rengi kullanmanızı tavsiye edebilirim.

dus-perdesi.jpg

Ayrıca duş perdesinin sadece bu yönde bir etkisi var dersek sizleri yanıltmış oluruz. Aynı zamanda sizler duş alırken etrafa sıçrayıp banyonuzu sırılsıklam eden su damlacıklarından korur ve sizler tekrar büyük bir banyo temizliğine girişmek zorunda kalmazsınız. Duş perdesi seti içerisinde zaten asılan çubuk ve halkalar da yanında veriliyor ve üstelik kurumu da çok kolay, zahmetsiz…

banyo-perdesi-fikirleri.jpg

 

banyo-tasarimi.jpg

 

banyo-dus-perdesi.jpg

 

dus-perdesi-nasil-olmali.jpgdus-perdesi-tasarim-2017.jpg

Bir önceki yazımız olan Banyo Dekorasyon Önerileri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.