Dekorasyon

Çatı Katı Nasıl Dekore Edilmelidir

Pinterest LinkedIn Tumblr

Çatı Katı Evlerin İlgi Çekici Dekorları

Çatı Katı Dekorasyonuna Öneri olarak; çatı katında Feng Shui dekor ve rüzgar ile saf enerjinin rahatlıkla hissedileceği bir ortam oluşturabilirsiniz. Chi, tüm evreni kapladığı gibi bizleri de sarıyor. Enerji akımı her an etrafımızı sarmalıyorken, neden sizde dekorasyon fikrinize enerji katmıyor sunuz? Chi ölü, ıssız, tozlu ve dağınık ortamda etkisizleşir. Yaşam enerjisi azalır ve besleyiciliğini yitirir. Dağınık ortamlardan uzak bir çatı katı oluşturmalıyız. Chi`nin rahat akacağı, kullanılmayan, enerjisi kötü eşyaları atın. Gereksiz bütün her şeyden uzaklaşın. Lazım olur, dursun diyeceğiniz her şey size zarar verebilir.

Kırık Biblolar, Eski Kataloglar Çöpe

Saklanmış, unutulmuş, kırık biblo, süs eşyaları ve hediyeler. Dergiler, katalog ve dağınıklık sembolü her şeyi çöpe atın. Taze enerjiye ihtiyacı olan çatı katı dekorasyonuna Şimdi uygulama zamanı geldi. Bütün eski, kırık, kullanılmayan eşyadan arınan çatı katını, temizlemek büyük bir enerji isteyecektir. İşin sonunda hafif, ferah, enerjik bir çatı katına sahip olacaksınız. Çatı katını yatak odası olarak değerlendirmek istiyorsanız, sakin bir ortam hazırlamalısınız. Aşırı olmamak şartı ile çatı katında canlılık için kırmızı yastıklar kullanabilirsiniz. Kırmızı mumlar ile bunu destekler ve sıcak bir hava katabilirsiniz. Aynalar ise derin ve odayı büyük gösteren diğer aksesuarlardır. Yansımasından etkinlenmediğiniz bir yere yerleştirirseniz, daha rahat edebilirsiniz. Aslında Feng Shui için ayna yatak odasında olmamalıdır. Oda içinde diğer bir aktif ürün televizyondur. Uyku süresince enerjinizi yitirmemek adına televizyonu odadan uzak tutmalısınız. Çarşaflar için yatak odasında siyahtan ve soğuk tonlardan uzak durmalısınız. Odanız dar ve küçük olmamalıdır. Tavandaki kirişler, Feng Shui için uyarıcıdır. Eğer odanız kirişli ise, yatağı kirişler ile paralel olarak yerleştirmelisiniz. Yatağınızı başlıklı, duvara yaslanmış olarak yerleştirmelisiniz. Yatağın ayak uçları kapı ile karşılıklı olmamalıdır. Pencere önü, komşu duvarı ve tuvalet gibi duvarlara, yatak başı yerleştirilmemelidir. Özellikle çiftler için yatağın çapraz durması, sağlamlık hissiyatının önüne engel koymaktadır. Çiftlerin kua yani doğum günleri, şanslı ve şanssız sayıların hesaplamalarına göre tasarım yapmanız, enerjinize katkı sağlayacaktır.                                                                                                                                            Çatı Katının Oturma Odasına Feng Shui İle Dönüşümü

Oturma odası isteyenler için çatı katı nasıl dekore edilmelidir? Chi`nin ev içindeki merkezi ve ruhu oturma odasındadır. Pozitif enerji kaynağı, oturma odasında olacağı için şekil itibari ile en iyi formunu dikdörtgen ve kare oda içinden alacaktır. Aynalar ve parlak aksesuarlar, Chi`yi besler ve enerjiyi yansıtır. Giriş kapısı itibari ile yüksek eşyaları bu bölgelerden uzak tutun. Sıcak renk kırmızı ve doğal krem renklerle odayı canlandırabilirsiniz.

 

çatı katı yatak odası modeli,yatak odası dekorasyonu
Çatı Katına Yatak Odası
çalışma odası dekorasyonu,çatı katı çalışma odası dizaynı
Çatı Katı Çalışma Odası
yatak odası dizaynı, çatı katı yatak odası dekorasyonu
Çatı Katı Yatak Odası Dizaynı
Çatı Katı Oturma Odası

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.