Kendin Yap

Cam Kavanozlar İle Muhteşem Fikirler

Pinterest LinkedIn Tumblr

Marketten alınıp kullanıldıktan sonra genelde atılan kavanozlar, süslemeler ile keyifli bir şekilde başarılı dekorlara dönüştürülebilmektedir. Bu sayede geri dönüşüme de büyük bir katkı sağlanmış olmaktadır. Salça, turşu, konserve gibi kavanozlarla ortaya çıkarılacak olan değişik fikirler aşağıda anlatılmıştır.

Kavanozlarla Balkon ve Bahçe Aydınlatması

Bunun için küçük bebek mamaları en ideal kavanozlardır. Bebek maması kavanozların içerisine çakıl taşları ve mum koyularak birbirine bağlanır ve bahçe ile balkonda çok güzel bir aydınlatma olarak kullanılabilir.

Eski Danteller ile Kavanoz Süsleme

Eskiden el emekleri olan dantellerden yıpranmış ve eskimiş olanlar ile son derece şık görünen mumluklar yapılabilir. Bunun için kavanoza sprey boya sıkılarak dantel kavanoza yapıştırılır. Kavanozun ağzı ip ya da kurdele ile bağlanarak şık bir mumluk elde edilir.

Kavanozdan Kalemlik

Özellikle çok fazla kalem kullanan ve şıklığa önem veren kişiler için en iyi fikirlerden biri de kavanozdan kalemlik yapmaktır. Boyalar ile kavanoz kapakları istenilen renge boyanır. Kavanozun iç tarafı ise yine istenilen bir renge simli boya ile boyanır ve kapak yuvarlak bir şekilde delinerek kavanoza kapatılır. Kavanozun etrafı ip ile bağlanarak kalemler içine yerleştirilir.

Kavanoz İle Mesaj Veren Yazılar

Çuval kumaşları büyük kavanozun etrafına yapıştırılır ve kavanozun açık yerleri istenilen bir renge boyanır. Kapak kısmına yine çuval kumaşı renginde bir ip bağlanır ve kavanozun üzerindeki çuval kumaşına istenilen bir yazı yazılır.

Çalışma Masalarını Renklendirme

Özellikle canlılığı ve renkli ortamı seven kişiler için en iyi fikirlerden biridir. Cam yapıştırıcı ile kavanozlar birbirine yapıştırılarak istenilen şekilde süslenir ve ağızları açık bir şekilde masaya koyulur. İçerisine çalışma masasındaki bütün fazlalıklar koyulabilmektedir.

Dekoratif Obje İçin Kavanozlar

Kavanozların üzerine sıcak silikon ile istenilen yazılar yapıştırılır. Kuruduktan sonra hangi alanda kullanılacaksa o alanın rengine uygun bir renge boyanarak dekoratif amaçlı kullanılabilir.

Fotoğraf Çerçevesi Kavanozlar

Kavanozların en ilginç kullanım şekillerinden biri de fotoğraf çerçevesi olarak kullanımıdır. Bunun için büyük küçük fark etmeden her resme uygun kavanozların içine resim yapıştırılarak kavanoz ters çevrilir ve kapağı olmadan dekoratif olacak şekilde kullanılır.

boş kavanoz süslemeleri,kavanoz süsleme örnekleri,kavanoz süsleme yapımı,boş kavanozlardan neler yapılır, boş kavanoz kendin yap fikirleri boş kavanoz süslemeleri,kavanoz süsleme örnekleri,kavanoz süsleme yapımı,boş kavanozlardan neler yapılır, boş kavanoz kendin yap fikirleri boş kavanoz süslemeleri,kavanoz süsleme örnekleri,kavanoz süsleme yapımı,boş kavanozlardan neler yapılır, boş kavanoz kendin yap fikirleri

Galerimizdeki resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Banyolarınız için Tuvalet Kâğıdı Saklama Önerileri başlıklı makalemizde kendin yap tuvalet kağıdı saklama ve Tuvalet kağıdı saklama hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. Kamu Manşet Cevap

    Süper kavanoz ve içindekiler çok güzel paylaşım olmuş.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.