Dekorasyon

Çalışma Odanızda İçinizi Açacak Mobilyalar

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ev dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken pek çok konu var aslında. Evin eşyaları, renklerin uyumu, aksesuarlar ve en önemlisi de doğru ölçü ve boyutlarda ürün seçimi dekorasyon konusunda büyük önem taşımakta. Doğru renk ve eşya ile bulunduğunuz ortamı iç açıcı ve ferah bir alana çevirebileceğiniz gibi, yanlış renk ve eşyalar ile de bulunduğunuz ortamı kasvetli bir hale getirebilirsiniz.

calisma-odasi-tasarimlari-ev.jpg

Salon, mutfak, banyo, oturma odası, çocuk odası derken artık hemen her evde bulunan çalışma odaları da dekorasyondan nasibini alan alanlar arasına girdi bile.

İçindekiler

Çalışma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

calisma-odasi-örnekleri.jpg

Çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun kişiden kişiye göre değişen bir cevabı olmasına rağmen, genel olarak bakıldığında çalışma odası tasarımları biraz daha iç açıcı ve ferah bir dekorasyona sahip olmalı. Açık renkler ve kullanışlı sade mobilyalar çalışma odaları için önemli kriterler arasında yer alıyor.

calisma-odasi-tarasimlari.jpg

Son zamanlarda epey rağbet gören üç boyutlu duvar kağıtları da evin hemen her yerinde rahatlıkla kullanılabilir tasarımlardan oluşuyor. Kullanılan alanlara ölçülü bir derinlik katan duvar kağıtları genellikle doğa ve çeşitli manzaralardan oluşuyor. Özellikle manzara görüntülü duvar kağıtları alanlara büyük bir derinlik katıyor.

calisma-odasi-duvar-kagilari.jpg

Çalışma odası duvar kağıtları yukarıda bahsettiğimiz gibi manzaralı olabilirken, aynı zamanda kitap desenli, yazı desenli ya da dekoratif harita desenli de olabiliyor. Hem değişik bir görüntü elde ederken hem de alanda daha ferah ve dekoratif bir görüntüye ulaşabiliyoruz.

calisma-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali.jpg

Çalışma Alanlarının Genişliği

Kullanacağınız duvar kağıtları ya da dekoratif ürünler, bulunduğunuz alana göre elbette ki değişiklik gösterebilir. Geniş alanlarda daha rahat yerleştirmeler yapabilirken, dar alanlarda biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Geniş ve koyu renk mobilyaları dar alanlarda kullanmak ya da koyu renk tonlara duvarlarda yer vermek, hem dar alanların daha da daralmasına hem de odanın daha da kasvetli bir hal almasına sebep olacaktır.

oda-tasarimlari.jpg

Dar alanlarda daha minimalist mobilyalara ve objelere yer vermek, daha açık renk duvar kağıtları ya da daha soft tonlarda boya kullanmak kullanışlı alanlara sahip olmamızı sağlayacaktır.

calisma-odasi-tasarim-fikirleri.jpg

 

calisma-alani-fikirleri.jpg

 

oda-mobilyalari.jpg

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.