Bahçe Dekorasyon

Bahçede Uzanarak Kitap Okuma Keyfi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Genç yaşlı hepimizin bir gün hayalidir bahçeli bir evde yaşamak… O bahçeyi hayallerimizin yeşiliyle donatıp dekorasyonuyla uğraşmak, kurduğumuz hamakta uzanıp kitap okumak… Ancak ne kadar hayallere dalsak da güvenlik açısından bahçenize başka insanların ulaşımı kolay olmamalı. Ya da tamamen kendi dünyanızın sınırını çizmek isteyebilirsiniz. Bu durumları bahçe korkulukları sayesinde halledebilirsiniz. Aynı amaçlara hizmet ettikleri aşikâr olan bahçe korkulukları, son zamanlarda çeşitlendi. Herkesin zevkine, bütçesine, ihtiyacına göre çok fazla korkuluk var diyebiliriz. Plastik veya metal, ahşap veya beton hatta doğal taş şeklinde… Sizde istediğiniz zevkte ve tasarımda bahçenizin sınırlarını belirleyerek hayallerinizi daha kolay kurabilirsiniz.

bahce-tasarimi-nasil-yapilir

Bahçe İçin Mobilya Nasıl Olmalı?

Sınırınızı dilediğiniz gibi çizdiniz. Sıra geldi bahçenize doğru mobilyayı seçmeye… Öncelikle bahçenizin büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre bir mobilya seçmelisiniz. Bunun için bahçe oturma grubu önemli bir konu aslında. Kendinize göre küçük bir bahçeye sahipseniz, tek veya çift kişilik koltuklar size göre.

bahce-korkuluklari

Özellikle şezlong veya uzanılacak şekilde olan modeller bahçe keyfinizi iki katına çıkarabilir diye düşünüyoruz. Kendiliğinden sehpası olan modeller de mevcut böylece kitabınızı veya içeceğinizi koyabilecek alanınız tek bir yerde bütünleşmiş oluyor. Bu da yer açısından size avantaj kazandırabilir.

bahce-tasariminda-dikkat-edilmesi-gerekenler

Salıncak koltuklar da hem hamak hem koltuk görevini gördüğü için, bahçenizde böyle bir mobilya ile şık ve dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz. Büyük bir bahçeye sahipseniz, bahçe mobilyaları sizin için daha da çeşitleniyor.

bahce-mobilyalari

Bir kere sadece koltukla sınırlı kalmıyorsunuz. Ama koltukları seçecek olursanız çok kişinin oturmasını sağlayan modelleri seçmenizde fayda var. Masanızı ve sandalyelerinizi ahşap seçerek bahçenizde canlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Sandalyelerinizi renkli alarak veya renkli minder yaptırarak yaz günlerine uygun bir hale getirebilirsiniz.

 

bahce-oturma-gurubu.jpg

bahce-mobilyalari-tasarim.jpg

bahce-icin-tasarim-fikirleri.jpg

bahce-koltuklari-fikirleri.jpg

 

bahce-salincagi.jpg

Bir önceki yazımız olan Trend Bahçe Dekorasyonu 2023 başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.