Bahçe Dekorasyon

Bahçe Dekorasyonu İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bahçe dekorasyonu sırasında kullanılabilecek birçok tema bulunmaktadır. Eviniz gibi bahçenizde sizin kişisel zevkinizi ortaya çıkardığınız bir alan olduğu için dış mekanda kişisel zevkinizi nasıl yansıtmak istediğiniz önemli bir olgudur. Öncelikle bahçenizin genişliğine göre bahçenizde havuz veya yeşillik mi olsun buna karar vermeniz gerekmektedir. Ya da çocuklarınız için küçük bir oyun alanı mı? Bahçe dekorasyonu önemli bir unsur olduğu için öncelikle bahçenizde yapmak istediğiniz aktiviteleri kafanızda tasarlayıp daha sonra faaliyete dökmeniz en uygun olanıdır. Bahçeniz oldukça büyük ve geniş bir alana sahipse bir bölümünü yaz çiçekleri ve yeşillikler ile donatabileceğiniz gibi bir bölümüne de havuz ekleyerek aktiviteden de faydalanabilirsiniz.

Bahçe, bir evin olmazsa olmazları arasındadır. Özellikle yaşlı, emekliye ayrılmış çiftler evde kaldıkları süreçte vakit geçirebilecekleri bir aktivite aramaktadırlar. Bahçe tasarımı kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu durum kimileri için bir havuz kimileri için bir yeşillikten ibarettir. Küçük, büyük fark etmeksizin tüm bahçeler için belli başlı kurallar vardır ve bu kurallar bünyesinde bahçeyi dizayn etmek gerekmektedir. Bahçe dizaynında ilk kural arazi koşullarıdır. Bahçe özellikle bahar ve yaz aylarında kullanımı tercih edilen bir mekândır. Bu mekânı kullanacağınız objeler ile sıcak bir hale getirmek sizin elinizde olan bir şeydir.  Kendi el becerileri olanlar yapacakları farklı tasarımlar ile bahçelerine ayrı bir hava katabilirler. Bahçe dizaynını yaparken dikkat etmeniz gereken bir unsurda eviniz ile birbirine bağlantılı olmasıdır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Trend Bahçe Dekorasyonu 2023 başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.