Dekorasyon

30 Teras ve Balkon Dekorasyonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

İçindekiler

Teras ve Balkon için çok fazla dekorasyon fikri bulunabilir. Japon düzenleme modellerinden oyun bahçesi modellerine pek çok alternatif bulabilirsiniz. Terasınız yada balkonunuz dar da olabilir geniş de. Ancak bütün teras ve balkonlar keyifli ve huzurlu bir şekilde dekore edilebilir. teras ve balkon dekorasyonu için dikkat edebileceğiniz noktaları aşağıdaki şekilde açıklayalım;

 • Dar bir balkonunuz var duvar saksıları, ahşap veya metal saksılar ile renklendirebilir ve hoş bir ortam yaratabilirsiniz.
 • Zemine ahşaplık katarak, teras ve balkonunuzun doğal bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Apartmanda oturuyorsanız ve balkonunuzu yada teras yada balkonunuzu bir bahçeye çevirmek istiyorsanız, renkli saksılarla donatabilirsiniz.
 • Apartman merdivenlerinin kenarlarına ya da balkonunuzu merdivenlerin kenarlarına küçük yani minyatür bahçeler yapabilirsiniz.
 • Teras yada balkonunuz çok daha güzel ve renkli olmasını istiyorsanız, zeminde bulunan taşları pastel renklere boyayabilirsiniz.
 • Balkon ya da teras dekorasyonu yaparken kendi tarzınızı konuşturun. Gözünüze hitap eden ve tamamiyle kendi zevkinize göre mobilya ve dizaynlar kullanın.
 • Unutmamanız gerek bir nokta da kesinlikle teras ve balkonlarınızda bol bol çiçek bulundurmanızdır.Bu sizi rahatlatacaktır.
 • Farklı Saksı tasarımları ile rengarenk çiçekler size ayrı bir huzur verecektir.
 • Güneş ışınlarından korunmak için çok fazla seçeneğe sahipsiniz.Mesela Ahşaptan bir gölgelik yapabilirsiniz, Ahşaplar güneş ışığı ve ısısını çok fazla tutar.Güneş ışıklarından kurtulmak için başka bir seçenek ise kumaş ile kaplamak.Gölge alanı oluşturmak istediğiniz yerin üzerini şık bir kumaş ile kapatabilirsiniz.
 • Teras ve balkonlarda kullanacağınız malzemeler kesinlikle güneş ışığına,yağmur ve soğuğa dayanıklı olmalıdır.Son zamanlarda meşhur olan ferforje sehpa ve ferforje masalar kullanarak çok dayanıklı uzun ömürlü bir Balkon veya teras sahibi olabilirsiniz.
 • Bunların dışında kendinizin yaptığı ve evdeki eşyaların değerlendirildiği saksılar gibi aksesuarlardan da harika görüntüler elde edebilirsiniz. Bunun için kavanozları, eski çaydanlıkları, renkli tabakları ya da kovaları kullanabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız 30 Teras ve Balkon Dekorasyonu örneklerine bakarak harika mekanlar yapabilirsiniz!

Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri Teras ve balkon dekorasyon fikirleri-Teras balkon dekorasyon önerileri

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.