Ev Tekstili

2023 Yatak Örtüsü Modelleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yatak örtüleri her kadının mutlaka evinde bulundurduğu bir tekstil ürünüdür. Bazı modeller oldukça gösterişli olmakla birlikte son derece sade olan yatak örtüsü modelleri olduğu da gözlerden kaçmıyor. Evin her odası için farklı tarza sahip olan yatak örtüleri her sene farklı modellerle beğeniye sunuluyor. Bu sebeple modayı takip eden kadınlar ev tekstili satan mağazalara uğramadan edemiyorlar. Peki, bu senenin yatak örtüsü modelleri hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek isteyenler yok mu? O zaman yazının devamı 2023 yatak örtüsü modelleri ile ilgili tüyo almak isteyenler için geliyor.

Trend Olan Yatak Örtüsü Modelleri

Yazının başlarında da bahsedildiği gibi hem gösterişli hem de sade yatak örtüsü modelleri bu senede de kendisini gösteriyor. Bazı modeller için örnek vermek gerekirse:

Kumaşı kendiliğinden desenli olan yatak örtüleri: Kumaşın kendi dokusundan oluşturulan desenler olarak tüketicilere sunuluyor. Genellikle baklava dilim, çiçek desenleri ve dairesel şekiller bu türden yatak örtülerinde hâkim oluyor. Aynı zamanda kumaş yapısı olarak pamuklu ya da viskos türündeki kumaşlar kullanılıyor. Tek ve çift kişilik olarak bulunabilen bu yatak örtüleri, yine bu özelliğe göre standart olarak nitelendirilen ölçülerinde üretiliyor.

Düz renk yatak örtüleri: Farklı renk alternatifleri bulunan bu yatak örtüleri, hiçbir desen ya da kabartma kullanılmadan tek renk olarak üretilir. Günlük kullanım amaçlı oldukça fazla tercih edilen bu stildeki yatak örtüsü modelleri, hemen her evde görülenlerden oluyor. Desenli olan yatak örtülerinde olduğu gibi tek ve çift kişilik ebatlarda bu modellerden de bulmak mümkün oluyor. Ayrıca en sık kullanılan materyal olarak da pamuklu kumaş tercih ediliyor. Böylelikle sık sık yıkama esnasında da deformasyon oranı azaltılıyor.

Çocuk yatak örtüleri: Yetişkinler için yatak örtülerinin tarzı her sene tarzı değişebildiği gibi, aynı durum çocuk yatak örtüleri için de geçerli oluyor. Senenin çizgi film kahramanları ağırlıklı olarak üretilen çocuk yatak örtüleri, elbette daha fazla tercih ediliyor. Çocukların da artık kendi başlarına odaları için bir stil oluşturduğu düşünülürse, bu duruma pekte şaşırmamak gerekiyor. Ancak her ne kadar yatak örtüleri üzerindeki kahraman figürleri değişiyor olsa da, değişmeyen tek şey çocuk yatak örtüleri için pamuklu kumaş ve onlar için zararlı olmayan materyallerle üretilmiş olması oluyor.

Beyaz Yatak Örtüsü
Çocuk Yatak Örtüsü
Çocuk Yatak Örtüsü
Pokemon Çocuk Yatak Örtüsü

Desenli Yatak Örtüsü
Geyik Modelli Yatak Örtüsü
Kırmızı Yatak Örtüsü
Krem Yatak Örtüsü
Pembe Yatak Örtüsü
Siyah-Beyaz Yatak Örtüsü
Pembe Renk Çeyizlik Yatak Örtüsü

Mavi Yatak Örtüsü
Siyah Yatak Örtüsü

1 Yorum

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.