Dekorasyon

2018 Veranda Dekorasyon Fikirleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Müstakil evlerde özellikle görmeye alıştığımız verandaların dekorasyonu da ev kadar önem arz etmektedir. Genelde veranda denildiği zaman akıllara ilk gelen görüntü yeşillikler içerisinde doğayla iç içe olan bir manzaradır. Genellikle verandaların üzeri kapalı ve geniş dış mekânlar olarak bilinmektedir. Veranda dekorasyon fikirleri arasında ilk sırayı ahşap çitlerle kaplı bir mekân almaktadır. Oldukça çeşitli veranda fikirleri mevcuttur. Önemli olan sizin nasıl bir veranda istediğiniz. Verandaların genellikle yerle aynı hizada veya su basmaları ve sellere karşı biraz daha yerden yüksek yapılmaktadır.

Verandalar evle birleşik olarak yapılabileceği gibi evden ayrı bir şekilde bahçeye de konulabilmektedir. Verandalar bahçeyle ve doğayla iç içe zaman geçirmek ve konuklarınızı ağırlamanız için uygun mekânlardır. Özellikle verandaya alınacak olan mobilyaların suya ve neme kısacası açık havaya dayanacak malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Veranda dekorasyon fikirlerinin bir diğer adımı verandaya konulacak eşyaları özel bir biçimde ahşaptan da yaptırabilirsiniz. Üzerine istediğiniz renklerde yastıklarla dekore edip kullanabilirsiniz. Özellikle koltukların kol kısımlarına konulan battaniye veya polarlarla hem daha modern hem de kışın üşümenize engel olacak bir detay olarak kullanabilirsiniz. Büyük verandalarda kullanılan masa ve sandalyeler verandanıza ayrı bir hava katarken aynı zamanda hem yemeklerinizi daha keyifli yiyebilir hem de konuklarınızı güzel bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Eğer koltuk takımınız ve sandalyeleriniz ayrı ise koltuk takımı ortasına orta sehpa kullanarak ta şıklığı yakalayabilirsiniz.

Veranda dekorasyon fikirlerinden en önemli adımlarından birisi de aydınlatmalardır. Korkuluklar boyunca uygun olan aydınlatma sistemlerini kullanmak oldukça hoş bir görüntünün çıkmasına sebep olmaktadır. Özellikle asma ışıklar oldukça şık ve samimi bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Özellikle istenirse orta masaya ve yemek masası üzerine konulacak kokulu mumlar oldukça dekoratif bir manzaraya sebep verecektir. Nostalji fikirleri bakımından gaz lambası da tercih edilebilmektedir. Otantik bir veranda tercih ederseniz eğer, zemine koyacağınız kilim çeşitleri ile zenginleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yazın güneşten korunmak amaçlı da büyük bir şemsiye kullanımı avantaj sağlayacaktır. Verandanın dış kısmına ise minik saksılarda rengârenk çiçekler koyarak ayrı bir renk ve hava katabilirsiniz.

Bahçe Koltuklı Veranda Dekorasyonu
Bahçe Veranda Dizaynı
Kapalı veranda dekorasyonu,kapalı veranda modeli
Kapalı Veranda Modeli
Köşe Koltuk veranda modeli
Açık Veranda Modeli
Balkon veranda dekorasyonu
Balkon Veranda Modeli
Teras veranda modeli, teras veranda dizaynı
Teras Veranda Dekorasyonu
Yazlık veranda dekorasyonu, yazlık veranda dizaynı
Yazlık Veranda Modeli

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.