2017 Yılı Aydınlatma Teknolojileri

0
1009
2017 Yılı Aydınlatma Teknolojileri
2017 Yılı Aydınlatma Teknolojileri

Günümüzde her alanda teknoloji tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor. Hal böyle olunca aydınlatmada da teknolojinin değişim etkisi belirgin bir şekilde görülüyor. 

aydinlatma_isiklandırma

Geçmişte kullanılan aydınlatma araçları ile günümüzde kullanılan aydınlatma araçları arasında epey bir fark olduğunu gözlemlemekteyiz.

cevre-dostu-aydinlatma.jpg

Geleneksel aydınlatma araçlarının demode olduğu günümüz şartlarına daha uygun aydınlatma örnekleri var.

Geçmişten günümüze aydınlatma araçlarımıza baktığımız zaman geçmişte kullanılan aydınlatma araçları hem ısınma hem aydınlatma gücü sayesinde başta güneş olmak üzere, ardından ateşin aydınlatma aracı olduğu bilinmekte.

dekoratif-avize-modelleri.jpg
Çok eski yıllarda insanların tek ışık elde ettiği kaynak güneş ışığıydı gece ise ay ışığıydı. Ardından taşları birbirine sürterek elde ettikleri enerjiden ateşi icat ettiler.

siyah-modern-aydinlatma-modelleri.jpg

Bunları takiben, kandil, mum, gaz lambası, ampul, floresan ampul ve led ampul aydınlatma için araç olarak kullanılmıştır.

cevre-dostu-avize

Çevre Dostu Aydınlatma

Bilim adamları günümüzde çevreye uyumlu, daha estetik kaygılarla donatılmış, sağlık problemi çıkarmayan, az enerji tüketen aydınlatıcı teknolojiler üzerine çalışmalar yapmaktadır.

modern-aydinlatma

Özellikle 1960’larda led ampulün icadından sonra diğer aydınlatma araçlarının yerini alarak, led sistemlerin tüm aydınlatma ihtiyaçlarının tasarrufunu sağlayan günümüzde hala kullanılmaya devam etmektedir.

sarkit.jpg

Daha yavaş küresel ısınma hem yeşil çevre için aydınlatma araçlarının uyumlu olması çok önem arz etmektedir. Evde, işte, okulda her yerde kullanılan Led aydınlatma ürünleri sayesinde diğer ürünlere oranla yüzde 60’tan fazla enerji tasarrufu sağlanmış oluyor.

modern-avize.jpg

Doğayı taklit eden tasarımlar

2016 fuarlarından da görüldüğü üzere doğadan ilham alan tasarımı ile dikkat çeken ürünler hem çevre dostu hem akıllı tüm yenilik severleri etrafında birleştiriyor.

aydinlatmaAkıllı Lambalar

Estetik renk değiştiren bu ürünler tablet, cep telefonlarından kontrol mekanizması bulunan ve aynı zamanda verimlilikleri arttırılmaya devam ediyor.

led-lamba.png

Aydınlatma Armatürleri

Aydınlatma özelliğinin yanında dekoratif özellik de gösteren iç mekan süslemesinde çok fazla kendinden söz ettiren ürünler trend olmaya devam ediyor.

21-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbulLight aydınlatma fuarında 2017 yılının aydınlatma sektörü yeniliklerine yakından şahit olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here