Dekorasyon

1+0 Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Pinterest LinkedIn Tumblr

1+0 Daireler İçin Dekorasyon Önerileri ile ilgili muhteşem fikirleri sizler için hazırladık.Dekorasyon kelimesi, ortam ne kadar küçük olursa olsun düzenli ve mümkün olduğunca geniş görünmesi için yapılan işlemler ve adımlar anlamına gelmektedir. 1+0 daire denince herkesin aklına ufak ve tek odalı daireler gelmektedir. Fiyatları ile birçok kişinin tercihi olan bu stüdyo daireler tek odalıdır ve genellikle ufak olmaktadır. Bu durumda devreye dekorasyon girmektedir. Bu tarz tek odalı ufak dairelerin doğru bir şekilde dekore edilmesi normal dairelerden çok daha zordur. Bunun sebebi ortamın darlığıdır. Fakat bazı ufak detaylara dikkat edilmesi bu tek odalı dairelerin bile geniş ve ferah durmasını sağlayacaktır. 1+0 Daireler İçin Dekorasyon Önerileri ile dikkat edilmesi gereken tüm detaylar aşağıdaki gibidir.

Dönüşebilen mobilyalar

1+0 dairelerin tek oda olması yataklarla oturma odasının aynı yerde bulunmasına neden olmaktadır. Bu durum birçok kişide rahatsızlık yaratmaktadır. Bu tarz durumlarda devreye dönüşebilen mobilyalar girmektedir. Dönüşebilen mobilyalar saklanabilen mobilyalar olarak da adlandırılabilmektedir. Bu tarz mobilyalar en çok yatak odasında kullanılmaktadır. Böylece herhangi bir misafir geldiğinde yatak ortadan kalkacak ve oda yalnızca salon şeklinde kullanılabilecektir. Dönüşebilen yataklar genellikle duvarın içerisine saklanmaktadır. Bu sayede ortada görünen yataktan rahatsız olma durumu ortadan kalkacaktır. Bu tarz bir rahatsızlık varsa paravanların kullanılması da mümkündür. Böylece yatak odası ve oturma odası birbirinden tamamen ayrılacak ve kişisel eşyalar paravanın arkasında kalacaktır.

Doğru mobilya seçimi

Dönüşebilen bir mobilya alınmayacaksa ve klasik ev mobilyaları tercih dilecek ise bunun için ilk olarak dairenin ölçülerinin alınması gerekecektir. Ölçü alımı son derece önemlidir. Alışveriş merkezinde ufakmış gibi duran koltuk, yatak gibi birçok mobilya 1+0 daireye getirildiğinde büyük duracaktır. Bu sebeple detaylı bir ölçülendirme yapılmalı ve satın alınacak mobilyalar bu doğrultuda belirlenmelidir.

Doğru aydınlatma

Ufak alanları geniş göstermek ile ilgili en büyük dekorasyon hilesi aydınlatmadır. Doğru aydınlatma ortamı başarılı bir şekilde aydınlatacak ve ortam çok daha ferah görünecektir. Stüdyo daire gibi ufak alanlar için en çok tavsiye edilen aydınlatma sistemi spot ışıklardır. Tavana yerleştirilen bu tarz spot ışıklar en tepeden gelecek ve ortamı en iyi şekilde aydınlatacaktır. Avize kullanımı tavsiye edilmemektedir. Ortam dar olduğu için gereksiz kalabalık yapacak ve ortamı daraltacaktır.

1+0 Daireler İçin Dekorasyon Önerileri sunacağımız galerimizi sizler için titzlikle hazırladık..

1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri 1+0 Daireler için dekorasyon önerileri,1+0 Daireler için dekorasyon fikirleri

 

Bir önceki yazımız olan Bahçe Dekorasyonu Örnekleri 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.